V Argentině vyšetřují zneužívání mladých fotbalistů. 'Jsou to věci, které se potají dějí,' říká trenér

Argentinské úřady vyšetřují podezření ze zneužívání mladých fotbalistů ve špičkových klubech River Plate a Independiente. Podle agentury AFP už bylo zatčeno šest osob včetně jednoho rozhodčího a organizátora mládežnických turnajů. V úterý provedla policie razii na stadionu Monumental, kde sídlí River Plate, s 26 tituly nejúspěšnější tým argentinské ligy.

Buenos Aires Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mládežnický fotbal (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Skandál rozpoutala výpověď dvou fotbalistů Independiente ve věku 17 a 19 let, kteří se klubovému psychologovi svěřili, že byli nuceni k prostituci. Skupina kuplířů je údajně zlanařila s pomocí jednoho ze zaměstnanců šestnáctinásobného argentinského mistra.

Další případ zneužívání, k němuž podle médií docházelo v letech 2004 až 2011, byl odhalen tento týden v River Plate.

|František Kuna, Radek Šamša |Hokej

Bývalý hokejista Fleury bojuje proti zneužívání dětí. Vlastní trápení řešil drogami a alkoholem

Během své kariéry pil, kouřil, bral drogy. To všechno asi i proto, že byl jako malý sexuálně zneužíván svým trenérem. Po konci kariéry ale bývalý úspěšný hokejista Theoren Fleury vše popsal ve své autobiografii. A teď, těsně před padesátkou, stále bojuje proti zneužívání dětí nejen v hokejovém prostředí.

„Mluvila jsem s pěti mladíky. Tři mi podali informace. Jeden uvedl, že o tom slyšel. Další řekl, že k ničemu nedošlo,“ řekla státní zástupkyně María Soledad Garibaldiová. Za sex s dospělými prý dostávali mladí hráči peníze, fotbalovou výbavu či příslib posunu do jiného týmu.

„Bohužel mě to nepřekvapuje. Jsou to věci, které se potají dějí a jsou celospolečenským problémem. Tak jako drogy, alkoholismus a obchod s lidmi,“ řekl trenér hlavního mužstva Independiente Ariel Holan.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme