Komličenko hattrickem sestřelil Olomouc, Sparta remizovala s Jabloncem

Mladá Boleslav porazila Sigmu Olomouc 4:0. Postaral se o to především nejlepší střelec ligy Nikolaj Komličenko, který dal hattrick. Utkání řídila jako hlavní rozhodčí Jana Adámková. V zápase mezi Spartou a Jabloncem nedal Nicolae Stanciu penaltu. Zápas skončil bezbrankovou remízou 0:0

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nikolaj Komličenko navýšil vedení na 2:0

Boleslavský Nikolaj Komličenko zaznamenal hattrick | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Zápasem mezi Sigmou Olomouc a Mladou Boleslaví pokračovala v neděli první fotbalová liga. Jednalo se o zápas, který po sedmi letech rozhodovala z pozice hlavní rozhodčí žena. Jmenovitě Jana Adámková. Do sestavy hostů se po karetním trestu vrátil nejlepší střelec ligy Nikolaj Komličenko.

Běžela 12. minuta zápasu a Boleslav šla do vedení. Tomáš Přikryl převzal míč po nakrátko rozehraném rohovém kopu a nacentroval na zadní tyč. Tam se k míči dostal mládežnický reprezentant Ladislav Takács a hlavičkou otevřel skóre.

Po skvělém výkonu vezeme z Olomouce všechny tři body. 👍👍👍

16:55 – 25. 11. 2018

1 8

Šance Olomouce na vyrovnání přišla po půl hodině hry. Boleslavský Lukáš Hůlka si ve vápně počínal nedovoleně a rozhodčí Adámková odpískala pokutový kop. Míče se ujal Jakub Plšek. Jeho střela ale nebyla ani razantní, ani dobře umístěná a brankář Jan Šeda ji pokryl.  Další větší šance už během prvního poločasu k vidění nebyla a do kabin se tak šlo za stavu 1:0 pro Mladou Boleslav.

Po změně stran čekali diváci na Andrově stadionu na gól necelých deset minut. Po chybě domácí obrany se k míči dostal Přikryl a na kraji vápna našel nejlepšího ligového kanonýra Komličenka. Ten si hlavičkou zpracoval míč a nůžkami prostřelil zaskočeného Miloše Buchtu. Trefil se již potřinácté v sezoně.

Domácí se snažili o snížení. Ale Plšek, ani Martin Nešpor neuspěli. Deset minut před koncem zápasu se tak opět prosadili boleslavští. A zase u toho byl Komličenko. Tentokrát přihrával Marek Matějovský a nejlepší střelec ligy zvládl na zadní tyči těžké zakončení. Boleslav tak vedla už o tři branky.

Rusovo gólové představení ale ještě nekončilo. Neuplynuly ani čtyři minuty a Komličenko si ve vápně vyměnil míč s Přikrylem a střelou k tyči nedal Buchtovi šanci a dovršil hattrick. Svůj gólový účet navýšil už na 15 gólů.

„Dnešní zápas byl postavený na hlavu. Soupeř byl velmi efektivní a mi velmi sterilní. Sráží nás hlavně individuální chyby při standardních situacích,“ hodnotil zápas olomoucký lodivod Václav Jílek.

Sparta Praha – Jablonec 0:0

Druhým nedělním zápase byl souboj o třetí místo, který obstaral zápas Sparty a Jablonce. Pro Spartu bylo utkání zároveň oslavou 125 let od založení klubu. Slavnostní atmosféru dokreslovaly také černé historické dresy, ve kterých sparťané nastoupili.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný nemohl ještě do zápasu využít vykartovaného Guélora Kangu, jehož místo ve středu zálohy zacelil Nicolae Stanciu. Na pravý kraj zálohy se posunul Alexandru Chipciu a v obraně se objevil mladý Tomáš Wiesner.

V obraně hostů doplnil Davida Lischku ve stoperské dvojici Tomáš Břečka.

Tomáš Holeš v souboji se sparťanským útočníkem Benjaminem Tettehem | Foto: Michal Krumphanzl | Zdroj: ČTK

V úvodu byli aktivnější domácí a hned ve 4. minutě mohli jít do vedení, střelu Benjamina Tetteha ale zblokoval stoper Lischka.

Ve 20. minutě byl faulován sparťanský záložník Srdjan Plavšič a Stanciu zahrávál přímý kop z levé strany. Branku ale přestřelil. Když se neprosadil ani Chipciu či Matěj Pulkrab, skončil první poločas bezbrankovým stavem.

Také druhý poločas pokračoval sparťanskými šancemi.

V 53. minutě vyslal Stanciu přízemní střelu, Vlastimil Hrubý byl ale pozorný.

Běžela 66. minuta a Sparta měla velkou šanci na otevření skóre. Pulkrab ale zblízka hlavičkoval jen do tyče, od které se míč odrazil do Hrubého.

Poté ale hlavní rozhodčí Pavel Královec zhlédl situaci na videu a nařídil pokutový kop ve prospěch pražského klubu. Míče se ujal Nicolae Stanciu, který ale opět narazil na skvěle chytajícího Hrubého. Hrálo se tak nadále bez branek.

Šancí pohrdl také hostující stoper David Lischka, jehož hlavičku vychytal brankář Florin Nita.

Zápas tak skončil bezbrankovou remízou 0:0. Sparta zůstává i nadále třetí se ztrátou pěti bodů na druhou Plzeň.

„Jediné pozitivum snad bylo to, že jsme víceméně Jablonec, který dokázal vyhrát na Slavii a hraje dobře i v pohárech, nepustili do gólové šance. Nicméně nám chyběla kvalita směrem nahoru,“ zhodnotil trenér Ščasný zápas s Jabloncem.