Sparta prohrála na hřišti předposlední Olomouce, jedinou branku si připsal Nešpor

Předposlední Olomouc porazila na svém hřišti v rámci 11. kolo Fortuna ligy pražskou Spartu 1:0. Jediným střelcem zápasu se už v prvním poločase stal Martin Nešpor. Ve druhém sobotním utkání remizoval ostravský Baník s Mladou Boleslaví 2:2.

Olomouc (Aktualizováno: 21:00 6. 10. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zápas mezi pražskou Spartou a Sigmou Olomouc

Ilustrační foto. | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Začátek utkání byl sice nervózní z obou stran, ale k vidění bylo i několik nebezpečných akcí. Už ve čtvrté minutě bylo před Milošem Buchtou těsno, ale nakonec stále platil stav 0:0.

Následně se pokoušeli olomoučtí na několikrát dostat balon do sítě, když nejdříve střílel David Houska a odražený míč se ještě pokoušel dostat do sítě Michal Vepřeka. I s jeho pokusem si však gólman Florin Nita poradil.

Olomoučtí se do konce poločasu ještě radovali. Z hranice velkého vápna vypálil Houska, jehož pokus ještě tečoval Martin Nešpor. Nitu sice míč vyrazil, ten i tak skončil v jeho síti. Do konce poločasu mohl zvýšit Houska a znovu Nešpor, Pražany zachránil rumunský brankář.

Mladá Boleslav remizovala s Baníkem Ostrava, Středočeši vyrovnali až v nastavení

Ve druhém poločasu se diváci na Andrově stadionu příliš fotbalové krásy nedočkali. Sparťané se sice snažili vyrovnat, ale většina jejich pokusů nijak výrazně neohrozila olomoucké tři tyče. Na druhé straně hol skórovat Václav Pilař. Jeho pokus vychytal Nitu.

Olomouc i přes výhru zůstává na předposledním místě tabulky. Bodů už má však stejně jako čtrnácté Slovácko a třinácté Teplice. Sparta si drží třetí příčku za plzeňskou Viktorií a městským rivalem Slavií.