V Dnipru byla skvělá atmosféra, vzpomíná gólman Laštůvka. Favoritem je ale podle něj Slavia

Fotbalisté pražské Slavie narazí ve čtvrtek ve 3. kvalifikačním kole Evropské ligy proti ukrajinskému týmu Dnipro-1 Dnipropetrovsk. V tomto klubu strávil sedm sezon legendární brankář Baníku Ostrava Jan Laštůvka, který se na půl roku mihl i ve Slavii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Laštůvka

Jan Laštůvka | Foto: Pavel Paprskář | Zdroj: Profimedia, ČTK

„Samozřejmě mám Ukrajinu v srdci a teď ještě víc, protože všichni víme, co se tam děje. Mám tam spoustu známých,“ vzpomíná Jan Laštůvka, který strávil dvě sezony v Šachťaru Doněck a dalších sedm v Dnipru Dnipropetrovsk. S oběma kluby prorazil v evropských pohárech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, jak co si myslí o zápase pražské Slavie proti ukrajinskému Dnipru bývalý gólman Jan Laštůvka

„Byl jsem na Ukrajině velice spokojený. Zůstalo mi tam strašně moc dobrých známých, lidí, se kterými si voláme a píšeme prakticky každý týden. V Dnipru byla super atmosféra, kluci, co něco v ukrajinském fotbale dokázali, a to i v dresu nároďáku,“ přiznává.

V Dnipru Laštůvka zažil finále Evropské ligy, ale také klubový krach.

„Byly i těžší časy, protože klub poslední rok krachoval. Všichni jsme tam zůstali, nevyplatili nám sice mzdy skoro za celý rok, ale zůstali jsme tam, protože jsme měli ke klubu velký respekt. Byl to klub s velkou historií a skvělými fanoušky. Pak už jsme se rozdělili, protože klub byl v úpadku, dokonce změnil i název,“ říká.

Bojovný výkon

Teď na nový Dnipr narazí pražská Slavia, ve 3. předkole Evropské ligy přivítá ukrajinský celek ve čtvrtek. Ještě před týdnem přitom Ukrajinci srdnatě bojovali ve 2. předkole Ligy mistrů proti Panathinaikosu Atény.

Fotbalisté Slavie vyzvou ve 3. předkole Evropské ligy ukrajinské Dnipro, Trpišovskému přání vyšlo

Číst článek

„Znám tam dva nebo tři hráče, se kterými jsem ještě hrál. Pak tam jsou spíš mladší hráči. Myslím, že Slavie je jasný favorit, i když Dnipr překvapil v odvetě v Řecku. Ačkoliv hodně hráčů se otrávilo jídlem, takže měli poskládanou sestavu. Slavia je ale jasný favorit,“ hodnotí gólman ostravského Baníku či Šacharu Doněck.

Zatímco někteří hráči starého Dnipra přešli do nového klubu, fanoušci k němu podle Laštůvky moc vztah nemají. „Nový klub nemá absolutně nic společného s tím starým klubem a fanoušci o tom nechtějí ani slyšet, že by jeli na stadion fandit,“ vysvětluje. 

Sám Laštůvka, který strávil půl roku i v dresu Slavie Praha, se ve čtvrtek chystá do Prahy. „Jsem v kontaktu spíš s maséry a fyzioterapeuty, takže jsme si volali. Doufám, že mi vyjde čas a budu je moct v Praze navštívit,“ doplňuje před prvním utkáním Slavia – Dnipro Jan Laštůvka.

Odveta se o týden později kvůli válečnému konfliktu bude hrát na neutrální půdě v Košicích.

David Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme