Slavia v Konferenční lize nečekaně podlehla Kluži, rumunský soupeř rozhodl o výhře v prvním poločase

Fotbalisté Slavie ve třetím z šesti utkání skupiny Evropské konferenční ligy nečekaně doma prohráli s Kluží 0:1 a zkomplikovali si boj o postup. Pražané měli v duelu s rumunským šampionem vytrvalou převahu, dvakrát trefili tyč, ale gólově se prosadil jen hostující Rangelo Janga ve 45. minutě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zklamání fotbalistů Slavie Praha

Zklamání fotbalistů Slavie Praha | Zdroj: Reuters

Český šampion ve skupině poprvé prohrál a po polovině zápasů se propadl na třetí místo mimořádně vyrovnané tabulky.

Fotbalisté Slovácka v Konferenční lize na francouzského soupeře nestačili, Nice podlehli 0:1

Všechny čtyři týmy mají na kontě čtyři body, vedoucí Ballkani a druhý Sivasspor lepší skóre než slávisté.

Do osmifinále přímo postoupí jen celky z prvních míst ve skupinách, druzí v pořadí se ve vyřazovací fázi o kolo dříve utkají s kluby na třetích příčkách v Evropské lize. Pražané se za týden představí v Kluži.

Rumunskému mistrovi částečně vyšla odveta za dvě porážky 0:1 od Slavie a vyřazení v závěrečném 4. předkole Ligy mistrů v létě 2019. Červenobílí v Edenu zaváhali poprvé v této sezoně po předchozích devíti domácích výhrách za sebou.

Utkání 3. kola skupiny G fotbalové Evropské konferenční ligy:

Slavia Praha - CFR Kluž 0:1 (0:1)
Branka: 45. Janga. Rozhodčí: Maresca - Preti, Peretti (všichni It.). ŽK: Usor - Matias, Muhar, Deac, Yeboah, Scuffet. Diváci: 18 271.