Slavia porazila Duklu 4:1 a vrátila se zpátky do čela ligové tabulky

Pražské derby mezi Slavií a Duklou uzavřelo v pondělí 13. kolo Fortuna ligy. Domácí vstupovali do utkání jako papírově silnější soupeř, jelikož ze všech šestnácti vzájemných duelů ani jednou neprohráli. Na druhé straně Dukla neprohrála žádný z posledních tří zápasů ligy a v posledních pěti utkáních udržela třikrát čisté konto a inkasovala pouze dvě branky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Stoch a Ondřej Kúdela

Miroslav Stoch a Ondřej Kúdela | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

První poločas jasně patřil domácí Slavii. Sešívaní se do první šance dostali již ve druhé minutě utkání. Do zakončení se dostal nejprve Matoušek, jehož střelu brankář Rada vyrazil, následně se o nůžky pokusil Baluta, míč ale skončil vysoko nad.

Po necelé čtvrt hodině hry se domácí ujali vedení, když síť za zády gólmana Rady rozvlnil střelou z voleje Coufal. O pouhých sedm minut později střelec první branky Slavie centroval ke Stochovi, který ranou do horního rohu branky zvýšil na 2:0.

Plzeňští fotbalisté na domácím hřišti stále neprohráli, severočeské derby nemělo vítěze

Sešívaní mohli již ve 29. minutě slavit třetí branku. Ovšem po poradě s videorozhodčím sudí Zelinka gól Součka neuznal pro ofsajdové postavení nahrávajícího Coufala. Dukla se do blízkosti branky domácích dostala ve 34. minutě, ovšem ani z jednoho z centrů Podaného se hostům nepodařilo vystřelit.

I do druhé půle vstoupili domácí aktivně a již po čtyřech minutách hry navýšili svoje vedení. Po Balutově centru míč propadl až k Olayinkovi, který zakončil přesně pod břevno branky Dukly.

Následně se dostala do několika šancí také Dukla. Nejprve v 57. minutě chyběl krok Bilovskému, aby zakončil do poloodkryté branky. Poté dvakrát ve vápně Slavie zahrozil střídající Bezdička, který nejprve vyslal prudkou, ale nepřesnou střelu na Kolářovu branku a následně centroval na Tetoura, jehož ale pokryl domácí Deli.

Dukla se ale gólu přeci jen dočkala. V 65. minutě po souboji domácího Coufala s Miloševićem využil sudí Zelinka opět video. V tomto případě bylo ale jeho rozhodování velmi rychlé a Dukla tak dostala výhodu pokutového kopu. Ten tvrdou ranou proměnil Schranz a snížil na 3:1.

Z následujících šancí se neprosadil ani slavista Škoda, ani hostující Schranz a domácí Stoch rozvlnil pouze boční síť Radovy branky.

Pět minut před koncem řádné hrací doby se ale skóre ještě změnilo, a to když na konečných 4:1 upravil svým druhým gólem Stoch.

KONEC ZÁPASU | Sešívaní porazili Duklu 4:1! Dvěma zásahy se o to postaral Miroslav Stoch, další trefy přidali @Vladimír Coufal a @Olayinka peter, za hosty se prosadil z pokutového kopu Ivan Schranz. #SLADUK

19:57 – 29. 10. 2018

3 57

13. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Dukla Praha 4:1 (2:0)
Branky: 21. a 85. Stoch, 14. Coufal, 49. Olayinka - 66. Schranz z pen. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Horák. ŽK: Ostojič, Douděra (oba Dukla). Diváci: 11.108.