Fotbalová Slavia jedná podle Tvrdíka o možném generálním partnerovi s arabským zájemcem

Fotbalová Slavia Praha by brzy mohla získat nového arabského sponzora. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík potvrdil, že červenobílí jednají s blíže neurčeným arabským zájemcem o generálním partnerství. Podle médií by mělo jít o zámožnou aerolinii Qatar Airways. Tvrdík zároveň uvedl, že menšinový vlastník klubu čínská firma CITIC počítá s tím, že nadále zůstane ve Slavii.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Tvrdík a předseda představenstva Sinobo Group Čou Ťin-chuej | Zdroj: SK Slavia Praha

Lidové noviny na začátku týdne informovaly, že se letecká společnost Qatar Airways, patřící katarskému emirátu, zajímá o různé formy spolupráce se Slavií. Mělo by jít hlavně o sponzoring úřadujícího českého šampiona a účastníka Ligy mistrů. Bohatá aerolinie v minulosti podporovala Barcelonu, nyní přispívá Bayernu Mnichov či AS Řím.

„Mohu potvrdit, že jednáme po souhlasu akcionáře SK Slavia Praha o možnosti generálního partnerství s možným arabským zájemcem,“ napsal Tvrdík na twitteru s dodatkem, že nebude konkrétní.

Ano, mohu potvrdit, ze jedname po souhlasu akcionare SK Slavia Praha o moznosti generalniho partnerstvi s moznym arabskym zajemcem.

15:08 – 17. 10. 2019

3 215

Bývalý ministr obrany zároveň uvedl, že minimálně menšinový čínský vlastník, kterým je společnost CITIC, neplánuje Slavii opustit. Prezident Miloš Zeman přitom v minulém týdnu v pořadu Týden s prezidentem na televizi Barrandov prohlásil, že Číňané v odvetě za vzájemné vypovězení sesterské smlouvy mezi Prahou a Pekingem chystají řadu odvetných opatření a mezi nimi má být i zastavení financování vršovického fotbalového klubu.

Zeman: Čína na postup Prahy reaguje odvetnými opatřeními. Má být zastaveno financování Slavie

Číst článek

Zeman v tomto týdnu zaslal čínskému protějšku Si Ťin-pchingovi dopis, ve kterém ho požádal, aby projekty česko-čínské spolupráce neskončily. Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka kontaktovala česká hlava státu i zástupce firmy CITIC a vyzvala je k pokračování podpory Slavie.

„CITIC počítá s rozvojem svých aktiv v ČR včetně SK Slavia Praha,“ uvedl Tvrdík v příspěvku, kde coby místopředseda CITIC Europe Holdings potvrdil, že společnost také plánuje postavit s firmou Žďas nový výrobní závod za skoro osm miliard korun.

Společnost CITIC převzala vršovický klub v době, kdy se dostal do finančních potíží předchozí čínský vlastník červenobílých firma CEFC. Vloni v listopadu získala většinový podíl společnost Sinobo, po které se jmenuje i stadion v Edenu. CITIC zůstal menšinovým majitelem.

Citic Europe Holdings a Citic Dicastal budou investovat v CR skoro 8 miliard Kc do vybudovani zavodu automotiv v prostorech a ve spolupraci se Zdas Zdar. Projekt vyrobniho zavodu vytvori cca 500 pracovnich mist. Citic pocita i s rozvojem svych aktiv v CR vcetne SK Slavia Praha.

15:01 – 17. 10. 2019

15 560

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme