Podmínečně uzavřená tribuna na dva zápasy a pokuta 100 tisíc. Slavia bude pykat za chování fanoušků

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uzavřela Slavii na dva zápasy tribunu Sever s podmíněným odkladem na dva měsíce. Pražský klub navíc zaplatí pokutu 100 tisíc korun. Trest dostal za pokřiky a chování fanoušků při pohárovém utkání s Karvinou a při ligovém zápase proti Liberci.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Fotbalová Slavia obdržela pouze podmíněný trest, protože disciplinární komise přihlédla k tomu, jak sami představitelé klubu chtěli problém s fanoušky řešit. Vedení Slavie se v pondělí sešlo se svými příznivci, kterým zdůraznilo, že pokud se podobné incidenty, jako byly urážky na karvinského trenéra Straku a jeho rodinu budou opakovat, klub přistoupí k tvrdým opatřením, jako je zákaz vstupu na stadion.

Fanoušci Slavie slíbili, že při fandění během zápasu s Chelsea se vyvarují pyrotechniky a výtržností

Číst článek

Prohlásil to šéf představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík: „Mně nezbývá nic jiného než věřit tomu, že opatření, kterých jsme v dialogu s fanoušky dosáhli, budou fungovat a budou na fanoušky platit. Jestliže ne, tak já za nás říkám, že my poté také přestaneme věřit a budeme volit donucovací metody, ač mi jsou jakkoliv nepříjemné a nepřeji si je.“

Slavii k podmíněnému trestu pomohlo mimo jiné už to, že její zástupce, respektive dokonce ten nejvyšší - Jaroslav Tvrdík, na zasedání disciplinární komise dorazil. A to přesto, že večer čeká jeho klub čtvrtfinále Evropské ligy s Chelsea.

Mluvčí Ligové fotbalové asociace Štěpán Hanuš zároveň potvrdil, že ve čtvrtek disciplinární komise zahájila řízení s pražskou Spartou, jejíž fanoušci pro změnu uráželi Slavii v pondělním ligovém zápase se Zlínem.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme