Fotbalisté Slavie rozstříleli Pardubice 4:0 a posunuli se do čela ligové tabulky

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v 28. kole první ligy nad Pardubicemi vysoko 4:0. Obhájce titulu využil sobotního zaváhání Plzně v Olomouci a o bod poskočil před Viktorii do čela tabulky. Ostrava remizovala s Hradcem Králové bez branek. Mladá Boleslav zdolala České Budějovice 2:0 a Jablonec remizoval doma se Zlínem 1:1.

Praha (Aktualizováno: 21:51 10. 4. 2022) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie Praha slaví výhru v Istanbulu

Fotbalisté Slavie se radují z vítězství | Zdroj: Profimedia

Slavia navázala na podzimní venkovní vítězství nad Pardubicemi 5:0 a vyhrála třetí z dosavadních čtyř vzájemných ligových duelů.

Apríl v českém sportu: omezení rychlosti fotbalistů, HC Paviáni Liberec a Pešánova obrana

Červenobílí nebodovali v jediném z posledních 64 zápasů nejvyšší soutěže v Edenu a ideálně se naladili na čtvrteční odvetu čtvrtfinále Evropské konferenční ligy proti Feyenoordu Rotterdam.

Pardubičtí jako jediný tým v devíti jarních kolech nevyhráli a na předposledním místě tabulky ztrácejí tři body na čtrnácté Teplice.

Slavia nastoupila hned s devíti změnami v základní sestavě oproti čtvrteční remíze 3:3 v Rotterdamu s Feyenoordem v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy.

💬 Jindřich Trpišovský po #slapar:„Náš výkon byl od první minuty fotbalový, hráli jsme dobře. V první půli jsme se tam těžko prokousávali. Mandy nás podržel, pak jsme se dostali do vedení a po přestávce náš dobrý výkon pokračoval a dokázali jsme dát góly."

21:40 – 10. 04. 2022

68

Mezi tyče se vrátil Mandous, na hrotu útoku zase dostal poprvé od příchodu do Edenu od úvodu šanci Fila. Pardubičtí trenéři nasadili i dva mladé ligové debutanty Hanče s Marešem.

Červenobílí vstoupili do utkání velkým náporem a v úvodních minutách nepouštěli hosty na svou polovinu. Ve 12. minutě nasprintoval do velké šance Schranz, ale Letáčka z pravé strany nepropálil. Pražané z úvodního tlaku vedení nevytěžili a v polovině první půle mohli inkasovat. Vacek se po přiťuknutí od spoluhráče dostal až před Mandouse, domácího gólmana ale nepropálil.

Fotbalisté Plzně uhráli v Olomouci jen remízu, o vedoucí pozici v tabulce je může připravit Slavia

Východočeši se v druhé části úvodního dějství osmělili a Slavia už tolik nedominovala. Po půlhodině hry našel Jurásek centrem z levé strany nabíhajícího Provoda, který ale v obrovské šanci minul. Domácí záložník se dočkal až v 41. minutě.

Sedmnáctiletý mladík Hanč v rohu vápna hloupě fauloval Ousoua a Provod poslal střelu z penalty k opačné tyči, než kam skočil Letáček. Reprezentační středopolař skóroval poprvé od nedávného návratu na trávníky po zranění.

Druhý poločas

Pardubičtí měli ještě jednu velkou možnost na zdramatizování duelu. V 52. minutě se protlačil k hlavičce Kostka a domácí podruhé v utkání podržel Mandous. Za dvě minuty slávisté pojistili svůj náskok. Fila ve vápně chytře zády přiťukl míč Provodovi a ten zamířil přesně k tyči. Nejlepší hráč minulé ligové sezony poprvé v kariéře zaznamenal v jednom utkání nejvyšší soutěže dvě branky.

V 62. minutě se prosadili Pražané potřetí. Na Plavšičův centr z levé strany se protlačil důrazný Schranz a připsal si devátý gól v ligovém ročníku. Vzápětí po přečíslení vyrazil Plavšičův pokus Letáček, na opačné straně z podobné pozice zasáhl Mandous proti střídajícímu Matějkovi. Domácí gólman si pak poradil i se střelou v podání Kostky.

Na posledních 16 minut se dostal do hry i uzdravený slávistický záložník Ševčík. Jiný střídající hráč přidal v 84. minutě čtvrtý gól Pražanů. Tecl neproměnil samostatný únik, ale jeho přihrávku už uklidil do odkryté branky Traoré. Záložník z Pobřeží Slonoviny se trefil potřetí v ligové sezoně.

V sobotu Plzeň remizovala v Olomouci 1:1 stejně jako Bohemians 1905 s Libercem, Sparta zvítězila v Teplicích 3:0 a Slovácko zdolalo Karvinou 3:1.

Do konce základní části před rozdělením týmů do tří nadstavbových skupin zbývají dvě kola. Slavia se utká s Jabloncem a Zlínem, Viktorii čeká Baník Ostrava a Mladá Boleslav. Všech osm zápasů následujícího 29. dějství se bude hrát za týden od 17.00.

28. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Pardubice 4:0 (1:0)
Branky: 41. z pen. a 54. Provod, 62. Schranz, 84. Traoré. Rozhodčí: Černý - Nádvorník, Antoníček - Klíma (video). ŽK: Provod, Ousou - Patrák. Diváci: 10 386.