Slavia v odloženém ligovém duelu udolala Olomouc a bodově se dotáhla na druhou Spartu

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili v dohrávce 3. kola první ligy nad Olomoucí 1:0 a v tabulce dotáhli druhou Spartu. Obhájci titulu ztrácejí čtyři body na vedoucí Plzeň, kterou v Edenu přivítají v nedělním šlágru. Středeční utkání rozhodl už v páté minutě Peter Olayinka. Zápas byl v původním srpnovém termínu odložen poté, co Slavia požádala o více času na přípravu před odvetou 3. předkola Ligy mistrů s Ferencvárosem Budapešť.

Praha (Aktualizováno: 22:05 27. 10. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peter Olayinka

Peter Olayinka | Zdroj: Reuters

Červenobílí vyhráli teprve podruhé z posledních šesti soutěžních duelů, doma v lize ale bodovali už v 55 zápasech po sobě. Olomouc utrpěla porážku potřetí z posledních čtyř utkání nejvyšší soutěže a v tabulce zůstala sedmá.

Slavia v Budějovicích musela dotahovat a remizovala 2:2. Po výhře 5:0 je v čele stále Plzeň

V poslední době nejistého gólmana Koláře nahradil ve slávistické brance Mandous, který přišel do Edenu právě z Olomouce, moc práce ale v úvodu neměl.

Pražané začali aktivně, k vedení jim výrazně pomohli sami hosté. Poulolo hlavičkou nedůrazně vracel míč na brankáře Macíka, což vystihl Olayinka a před gólmanem dloubl míč do sítě. Nigerijský křídelník skóroval ve třetím ligovém utkání po sobě.

V 10. minutě doklepl míč do branky Kuchta, ale gól kvůli předchozímu ofsajdu neplatil. V polovině první půle musel autor vedoucí branky Olayinka pro zranění střídat a nahradil ho Lingr.

💬 Jindřich Trpišovský po #slaolo: „Peter Olayinka dostal dva údery do místa, se kterým měl problém v létě. Byl to teď jedem z pilířů naší sestavy, za Slavii z dnešní sestavy odehrál nejvíc zápasů, je to válečník. Uvidíme po vyšetření, na které teď jede.“

21:51 – 27. 10. 2021

62

Čerstvý záložník ve 28. minutě prostřelil Macíka, ale slávistům znovu zkazil radost předešlý těsný ofsajd. Ve 38. minutě v dobré pozici mířil mimo Kuchta.

Nejlepší střelec minulé ligové sezony neuspěl ani dvě minuty po pauze, kdy zakončil samostatný únik těsně mimo. O 10 minut později sám před Macíkem zamířil nepřesně také další útočník Schranz.

Po hodině hry znovu minul Kuchta. V polovině druhého dějství zahrozila i Sigma, Daňkovu ránu ale vyškrábl Mandous. Šest minut před koncem slávisté zahodili další dvě velké šance, olomouckého gólmana Macíka nepřekonal ani střídající Krmenčík.

Domácí nakonec zahozené možnosti nemusely tolik mrzet, sedmou výhru z posledních osmi ligových zápasů s Olomoucí už udrželi.