Slavia nedala v souboji prvního s posledním Dukle šanci. Malé pražské derby vyhrála 5:1

Fotbalisté Slavie vyhráli v 27. ligovém kole v pražském derby na Dukle vysoko 5:1. Favorit rozhodl souboj prvního s posledním týmem tabulky už během úvodních 22 minut, kdy se postupně trefili Lukáš Masopust, Miroslav Stoch a Josef Hušbauer, který po pauze přidal ještě jeden gól. V 77. minutě snížil David Douděra, ale poslední slovo měl v nastavení po vyloučení domácího Jana Holendy Tomáš Souček. Slavia si připsala nejvyšší výhru v ligové sezoně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Stoch slaví gól do sítě Dukly

Miroslav Stoch slaví gól do sítě Dukly | Zdroj: ČTK

Červenobílí si spravili chuť po minulé domácí remíze s Libercem a upevnili si vedení v tabulce. Před druhou Plzní mají desetibodový náskok, Viktorii však teprve zápas 27. kola čeká. Slavia se ideálně naladila na čtvrteční úvodní čtvrtfinále Evropské ligy doma s Chelsea. Dukla nezvítězila ani v 18. vzájemném ligovém duelu, prohrála šest z posledních sedmi kol a na dně soutěže ztrácí bod na předposlední Karvinou.

Dukla přitom začala sympaticky a v samém úvodu se nezdálo, že bude brzy rozhodnuto. Slavia ale byla nevídaně produktivní a z prvních tří střel na branku dala tři góly. V 13. minutě Škoda našel křížným centrem Masopusta, jenž si balon zpracoval a z první k tyči překonal Radu. Hostující záložník na Dukle otevřel skóre i na podzim ještě za Jablonec, v jehož dresu na Julisce kvůli zranění střídal a pak byl dlouho mimo hru.

Útlum českých fotbalistů v Itálii. Schick nehraje pravidelně, Janktovi nesedí styl Sampdorie

Za dalších pět minut inkasoval Rada podruhé. Bezpalec mu poslal špatnou malou domů, kterou vystihl Masopust, patičkou vrátil míč na Stocha a ten přízemní střelou zvýšil. Slovenský záložník si připsal dvanáctý gól v ligové sezoně a první v nejvyšší soutěži na jaře. O čtyři minuty později Stoch přiťukl Hušbauerovi, který střelou zpoza vápna přidal třetí branku.

Slávisté potvrzovali pozici týmu s nejlepší ligovou ofenzivou, naopak Dukla dokazovala, proč má naopak nejhorší útok. Holík v 26. minutě v úniku jen napálil brankáře Koláře a Holenda poté minul. Červenobílí vyhráli v lize první poločas o tři góly poprvé po dvou letech.

Slávisté byli produktivní i po přestávce. V 53. minutě Souček napálil břevno, odražený míč přihrál Škoda k Hušbauerovi a ten po úspěšné dorážce podruhé v sezoně vstřelil v jednom ligovém utkání dvě branky.

Po hodině hry vyrazil Škodovu střelu Rada, na opačné straně pak Holík jen napálil Kúdelu. Škoda neuspěl ani v 72. minutě a o pět minut později se konečně dočkala i Dukla. Douděra utekl po pravé straně a přesnou střelou na bližší tyč si připsal druhý ligový zásah.

V 87. minutě sudí Franěk po poradě s videorozhodčím vyloučil domácího Holendu. Hušbauer se v přesilovce ještě neprosadil a první ligový hattrick mu unikl, ale v nastavení po jeho rohu přidal pátý gól hlavou Souček.

Dukla Praha - Slavia Praha 1:5 (0:3)
Branky: 77. Douděra - 22. a 53. Hušbauer, 13. Masopust, 18. Stoch, 90.+1 T. Souček. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Kříž - Adam (video). ŽK: Podaný (Dukla). ČK: 87. Holenda (Dukla). Diváci: 7765.
Dukla: Rada - Bezpalec, Ďurica (80. Dancák), D. Souček - Douděra, Doumbia, Hanousek, Podaný - Holík (74. Djuranovič), Holenda, Hadaščok (62. González). Trenér: Skuhravý.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Ngadeu, Bořil (66. Frydrych) - T. Souček, Král - Masopust (64. Ševčík), Hušbauer, Stoch - Škoda (74. Van Buren). Trenér: Trpišovský.