Slavia pyká za výtržnosti fanoušků, domácí zápas proti Liberci odehraje před prázdným stadionem

Fotbalová Slavia bude hrát příští domácí utkání bez diváků. Disciplinární komise pražskému klubu uzavřela hlediště po nedělních výtržnostech proti Olomouci, kdy několik domácích fanoušků naházelo světlice do sektoru hostí. Mimo to klub zaplatí pokutu 250 tisíc korun. Slavia o trestu informovala na sociálních sítích.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie pochodují na fotbalové derby na Spartě (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Nejde o nečekaný trest, zvlášť když už tehdy byli slávisté v podmínce.

„Je to trest, který je podle našeho názoru odpovídající. Fanoušci Slavie se při utkání s Olomoucí dopustili dvou velmi závažných provinění, a totiž vhazování pyrotechniky přímo mezi fanoušky hostujícího týmu, což vedlo navíc k ne úplně krátkému přerušení utkání. Došlo k vhození šesti světlic mezi zhruba 50 fanoušků hostí. Všichni můžeme jen děkovat, že se nikomu nic nestalo,“ řekl novinářům předseda komise Richard Baček.

Slavii zřejmě opustí další opora, záložník Zmrhal jedná o angažmá s nováčkem Serie A

Číst článek

„Samotné použití a pronesení pyrotechniky v takové míře musí mít za následek proměnění podmínky, kterou Slavia držela od podobných incidentů z minulé sezony. Vhazovat světlice úmyslně do davu lidí je zvěrstvo, to je nejhorší. V minulosti jsme opakovaně rozhodovali v zájmu fotbalu, dokonce jsme podmíněně odložili podmínku. Ale ukázalo se, že je třeba přistoupit k citelnějšímu trestu,“ uvedl Baček.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík na svém twitterovém účtu uvedl, že se klub proti rozhodnutí odvolá. „Jestliže víkendová trestná činnost je prohrou Slavie, dnešní rozhodnutí DK je prohra českého fotbalu. Kdo na něj bude chodit a kdo do něj bude investovat? Legislativa by měla umožňovat trestat jednotlivce, ne tisíce fanoušků či investory nebo sponzory,“ napsal.

Slavia se potýká s problémy se svými fanoušky už od minulého ročníku. Právě za nevhodné chování během posledního ligového utkání proti Spartě měla v neděli proti Olomouci uzavřenou severní tribunu, kde sídlí slávistický „kotel“. Fanoušci se proto přesunuli na jižní tribunu, odkud několik jedinců házelo světlice do vedlejšího sektoru Olomouce.

Zbytek stadionu na incident reagoval pískotem, hráči sešívaných po zápase zase nedorazili na tradiční děkovačku. „Naházeli dýmovnice do druhého kotle, což se nám hráčům nelíbilo. Proto jsme k nim nešli na děkovačku, abychom ukázali, že nejsme pro, aby tohle dělali,“ vysvětloval brankář Slavie Ondřej Kolář.

‼️Na základě rozhodnutí disciplinární komise odehraje Slavia utkání s @FC Slovan Liberec bez diváků. Do konce roku 2019 je pak klub v podmínce, za jejíž porušení hrozí zavření @Tribuna Sever i jižní tribuny na dvě utkání.

15:23 – 01. 08. 2019

12 62

tat, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme