Slavia má rekord, přesto si pohoršila. Plzeň vede tabulku už o sedm bodů, Olomouc je druhá

V rámci sobotního programu 8. kola HET ligy se hrály čtyři zápasy. Slavia remizovala se Zlínem 1:1, Jablonec porazil Bohemians v Ďolíčku 1:0 a Olomouc ovládla zápas na Julisce 3:0. V Mladé Boleslavi vede Plzeň 2:0.

Zlín/Praha/Mladá Boleslav Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Sigmy Olomouc

Fotbalisté Sigmy Olomouc | Foto: Luděk Peřina | Zdroj: ČTK

Slavia vedla od 76. minuty po gólu Milana Škody 1:0. Jenže v 84. minutě fauloval v pokutovém území Jugas zlínského Diopa. Sudí Královec nařídil penaltu, kterou přízemní střelou proměnil Vukadin Vukadinovič. Oba týmy pak v závěru měly velké šance, které ale ani jeden celek nedokázal proměnit. Pražský tým si ze Zlína veze bod za remízu, který stačil k překonání rekord v počtu neprohraných zápasů za sebou. Nový rekord má hodnotu 34.

Sportovní magazín L´Équipe zařadil Patrika Schicka mezi padesátku nejlepších hráčů do 21 let

V dalším zápase Bohemians 1905 vyzval Jablonec. Domácí sice byli střelecky aktivnější, ale produktivnější byl Jablonec, který si díky gólu z 56. minuty utočníka Doležala, jenž těžil ze střílené přihrávky Masopusta, veze z Vršovic cenné tři body.

Sigma Olomouc nedala šanci pražské Dukle a vyhrála přesvědčivě 3:0. Dva góly domácích vstřelil Plšek. Nejprve se prosadil v 17. minutě, kdy zužitkoval centr Sladkého. Druhou branku přidal ve 30. minutě, kdy mu znovu po centru nahrával tentokráte Zahradníček. Pojistku pak v 80. minutě přidal Sladký. Sigma se tak po zaváhání Slavie ve Zlíně posunula na druhé místo v tabulce HET ligy.

V šest večer rozehrály svůj zápas i Mladá Boleslav a Plzeň. Viktoriáni se po rychlích gólech Krmenčíka ze 3. a 14. minuty, kdy mu nejprve přihrával Limberský a poté Hájek, ujali vedení 2:0. Vedení už nepustili a upevnili si první místo v tabulce. Plzeň v této sezóně vyhrála v HET lize všechny zápasy.