Slavie udělala obrovský pokrok. I ve směru k fanouškům, soudí předseda fotbalové asociace Malík

Fotbalové Slavii se neuvěřitelně daří. Získala už 19. titul a pátý v historii samostatného Česka. „Asi dělají dobře fotbal,“ usmívá se Martin Malík, předseda Fotbalová asociace České republiky, v odpovědi v pořadu Host Radiožurnálu Sport na otázku, odkud se slávistický úspěch vzal.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie | Foto: Fotobanka Profimedia

Aby se vám dařilo tak jako fotbalové Slavii, musí se sejít hned několik věcí, říká Martin Malík v rozhovoru s Janem Pokorným. „Musí se potkat dobří hráči i chemie v kabině. Podhoubí ale musí být vytvořeno i okolo,“ zdůrazňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak to, že se Slavii tak daří? Poslechněte si rozhovor

On sám před lety ve fotbalové Slavii také působil – jako marketingový ředitel. Dnes je šéfem klubu Jaroslav Tvrdík. „Slavie udělala obrovský kus práce hlavně ve směru k fanouškům. Ať už se jedná o podporu v hledišti, nebo o práci na sociálních sítích,“ vypočítává.

„Otevřená komunikace je neuvěřitelně důležitá. Lidé s klubem žijí a vědí, co se v klubu pod pokličkou děje. Je důležité, aby měli pocit, že s nimi hrajete otevřenou hru,“ říká.

A jak do toho všeho zapadá rozhodnutí o uzavření fanouškovské tribuny Sever? „Nechci glosovat rozhodnutí disciplinárky. Na druhou stranu se domnívám, že vedení Slavie bylo schopno s fanoušky komunikovat a vysvětlit celou řadu věcí. Když se podíváte na nadcházející utkání, fanoušci respektovali to, co vedení Slavie žádalo. Tenhle postup je správný.“

Jak hodnotí úroveň české fotbalové reprezentace? A ladí už se sestava na mistrovství v Kataru? Také na to Martin Malík odpovídal. Poslechněte si celý rozhovor.

Jan Pokorný, als Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme