Slavia napravila zaváhání z Ďolíčku a porazila Opavu 2:0. Plzeň rozstřílela Příbram 4:0, Bucha dal hattrick

Fotbalisté Slavie zdolali Opavu 2:0 a napravili porážku 0:1 na půdě Bohemians 1905 z úvodního jarního zápasu. Pražanům zajistili výhru svými góly útočníci Petar Musa a střídající Stanislav Tecl. Slezané prohráli v lize počtvrté za sebou a zůstali předposlední. Fotbalisté Plzně deklasovali poslední Příbram 4:0 především díky třem brankám záložníka Pavla Buchy. Západočeši vyhráli i druhý zápas jarní části sezony pod trenérem Adriánem Guľou.

Aktualizováno Praha (Aktualizováno: 18:49 22. 2. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

První soutěžní gól za sešívané si připsal Petar Musa

První soutěžní gól za sešívané si připsal Petar Musa | Zdroj: ČTK

Slavia - Opava 2:0

V základní sestavě Pražanů se poprvé představily zimní posily Zima a Tijani. První jmenovaný nastoupil jako defenzivní záložník, druhý hrál stopera a dokonce si odbyl premiéru v nejvyšší soutěži.

V desáté minutě se poprvé vyznamenal opavský brankář Fendrich, který si nejdříve poradil se střelou Olayinky a poté i s dorážkou Musy. O čtvrt hodiny později hlavičkoval Olayinka po rohovém kopu vedle.

V 32. minutě se slávisté dočkali. Opavský bek Hrabina odvrátil centr Stanciua pouze na Musu a chorvatský reprezentant do 21 let se ve druhém ligovém startu za Slavii poprvé trefil.

Fotbalová asociace shání rozhodčí, poslední náborová kampaň jich přilákala málo

Vzápětí mohl po Musově přihrávce zvýšit ve vápně osamocený Olayinka, který však v jasné příležitosti zamířil mimo tři tyče. V nastavení prvního poločasu zkusil štěstí z dálky hostující Řezníček, vyběhnutého brankáře Koláře však nepřekonal.

Od začátku druhého dějství šli domácí za druhým gólem, pokusy Zimy a Provoda však Fendrich zastavil. Nestačil až na Olayinkovo zakončení z vápna, jenže gól kvůli ofsajdu Musy neplatil. V další příležitosti Zima přestřelil.

Pojistku přidal až v 84. minutě střídající Tecl, který se na hranici vápna zbavil Rychlého a vyzrál na Fendricha. V závěru utkání šel Tecl dvakrát sám na opavského brankáře, ale ani jednou neuspěl.

Slavia v nejvyšší soutěži neprohrála s Opavou ani ve 20. utkání a odčinila nečekanou remízu 1:1 z prvního vzájemného souboje v sezoně. Červenobílí v Edenu vyhráli i 11. duel v ligové sezoně a celkem doma v nejvyšší soutěži nenašli přemožitele už 26 zápasů. Opava třetí kolo po sobě neskórovala a venku nezvítězila už 11 ligových utkání.

Slávistický brankář Kolář vychytal 16. nulu v ligovém ročníku a pouze jedno čisté konto ho dělí od vyrovnání rekordu Zdeňka Jánoše ze sezony 1996/97 a Petra Čecha z ročníku 2001/02.

Plzeň - Příbram 4:0

Viktoria si pojistila druhé místo v soutěži. Na vedoucí Slavii dál ztrácí 13 bodů, na třetí Jablonec má v neúplné tabulce šestibodový náskok. Příbram utrpěla debakl 0:4 i v druhém jarním utkání, v lize prohrála pošesté za sebou a venku nebodovala ani v jedenáctém zápase této ligové sezony.

‚Kotal není dočasný trenér, rádi bychom ho u nás viděli co nejdéle,‘ zní ze Sparty o novém kouči

Domácí, kteří odstartovali jaro výhrou 3:0 v Opavě, začali proti outsiderovi očekávaným náporem. Ve čtvrté minutě Bucha přiklepl míč Kalvachovi, jehož ránu Kvída tečoval do vlastní branky.

V 17. minutě přidali Západočeši druhý gól. Beauguel v šestnáctce vysunul Buchu a ten zblízka prostřelil brankáře Kočího. Jednadvacetiletý záložník dal za Viktorii premiérový soutěžní gól.

Do druhé půle vstoupili aktivněji Středočeši, ale Hruškovu branku vážněji neohrozili. Naopak v 54. minutě na druhé straně Kopic po individuálním průniku těsně minul a Brabcovu hlavičku z rohu pak zase vykopl Kočí.

Domácí se třetí branky dočkali v 62. minutě. Hořava vrátil míč Buchovi, který se vyhnul Dramému a technickým pokusem k tyči obstřelil Kočího.

Poté příbramský Šimek před brankou fauloval Řezníka a rozhodčí Hocek po překontrolování situace na videu nařídil pro Plzeň penaltu. Tu v 72. minutě suverénně proměnil Bucha a připsal si premiérový hattrick v nejvyšší soutěži. S devíti trefami tak atakuje čelo tabulky střelců, na které ztrácí jediný gól.

„Určitě si na to věřím. Před sezonou bych to vůbec neřekl. Jsem rád, že se takhle daří a doufám, že v tom budu dál pokračovat. Se stylem, jakým hrajeme a v klubu, v jakém jsem, jaké jsou tu ambice, to je určitě možné. Důležité jsou výsledky týmu, nebudu se zaměřovat na to, abych byl nejlepší střelec,“ řekl Bucha o zápase na tiskové konferenci.

Liberec - Bohemians 3:1

Slovan navázal na úvodní jarní výhru na Spartě a atakuje umístění v první šestce tabulky. Domácí poslal v 16. minutě do vedení Kamso Mara, ve 27. minutě sice srovnal Jakub Nečas, ale poté dvěma góly rozhodl Jan Kuchta.

Bohemians venku v této ligové sezoně získali jen dva body a nenavázali na vítězství 1:0 nad Slavií z minulého kola.

Mladá Boleslav - Slovácko 0:0

Fotbalisté Mladé Boleslavi remizovali v souboji sousedů v tabulce se Slováckem bez branek.

Nepříliš atraktivní zápas přinesl jen málo střeleckých možností. Oba týmy po porážkách z minulého týdne na jaře poprvé bodovaly a v tabulce je od sebe dělí jen skóre. Boleslav v lize už počtvrté za sebou nezvítězila.

FORTUNA:LIGA - Základní část (PLATNÉ K 22. 2. 2020)

Slavia Praha - SFC Opava 2:0 (1:0)
Branky: 32. Musa, 84. Tecl. Rozhodčí: Ginzel - Vitner, Novák - Ardeleanu (video). ŽK: Tijani - Hrabina, Železník, Rychlý, Hnaníček, Zapalač. Diváci: 16 319.
Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Tijani, Bořil - Zima, Ševčík - Olayinka (90.+1 Holeš), Stanciu, Provod (67. Masopust) - Musa (72. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Opava: Fendrich - Hrabina (84. Hošek), Rychlý, Hnaníček, Žídek - Zavadil, Řezníček - Dordič, Texl (72. Juřena), Mondek (59. Zapalač) - Železník. Trenér: Balcárek.

Viktoria Plzeň - 1. FK Příbram 4:0 (2:0)
Branky: 17., 62. a 72. z pen. Bucha, 4. Kalvach. Rozhodčí: Hocek - Vlček, Vaňkát - Hrubeš (video). ŽK: Šimek (Příbram). Diváci: 9632.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský (74. Herc) - Bucha, Kalvach, Hořava - Kopic (64. Mihálik), Beauguel (82. Chorý), Kovařík. Trenér: Guľa.
Příbram: Kočí - Kvída, Šimek, Kleščík (46. Cmiljanovič), Nový - Dramé, Tregler - Škoda, Zorvan (77. Kříž), Polidar - Jindráček (46. Soldát). Trenér: Nádvorník.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 3:1 (2:1)
Branky: 35. a 50. Kuchta, 16. Mara z pen. - 27. Nečas. Rozhodčí: Orel - Vodrážka, Leška. ŽK: Kuchta, Baluta - Hronek, Bederka, Keita, Köstl, Brabec (asistent trenéra). Diváci: 3999.
Liberec: Nguyen - Mikula, Chaluš, Karafiát, Hybš - Alibekov (67. Hromada), Mara - Malinský, Baluta (86. Beran), Pešek - Kuchta (55. Rondič). Trenér: Hoftych.
Bohemians: Le Giang - Köstl, Bederka, Šmíd - Vaníček (79. Mosquera), Hronek (73. Bartek), Jindřišek, Hůlka, Schumacher - Nečas (46. Keita), Puškáč. Trenér: Klusáček.

FK Mladá Boleslav - 1. FC Slovácko 0:0
Rozhodčí: Franěk - Horák, Vlasjuk. ŽK: Tatajev, Hubínek, Jakub Klíma - Hofmann, Petržela, Kadlec, Divíšek. Diváci: 2763.
Mladá Boleslav: Šeda - Jakub Klíma, Tatajev, Pudil, Zelený - Douděra (82. Fulnek), Budínský, Hubínek, Janošek, Ladra (78. Hönig) - Wágner (59. Jiří Klíma). Trenér: Weber.
Slovácko: Trmal - Juroška, Kadlec, Hofmann, Divíšek - Navrátil, Havlík, Daníček, Sadílek (88. Dvořák), Petržela (69. Zahustel) - Kliment (61. Jurečka). Trenér: Svědík.

vja, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít