Slavia díky dvěma Stochovým gólům vede po výhře 3:1 nad Zlínem tabulku ligy o dva body před Plzní

Fotbalisté Slavie v 15. kole první ligy doma po obratu porazili Zlín 3:1 a v čele tabulky si vytvořili dvoubodový náskok na druhou Plzeň. „Ševce“ v Edenu poslal do vedení v 17. minutě Pavel Vyhnal, ale ještě do pauzy otočili skóre Michal Frydrych a Miroslav Stoch z přímého kopu. Slovenský záložník přidal další gól na začátku druhé půle z penalty. Zlín nebodoval po třech kolech a je na šestém místě.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Stoch.

Miroslav Stoch. | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Slávisté v úvodu sevřeli hosty na jejich polovině, ale několik slibných akcí nedotáhli. Zlínský tým naopak v 17. minutě proměnil hned první šanci. Bartošák z levé strany nacentroval do šestnáctky a Vyhnal ve skluzu překonal brankáře Kováře, který zastoupil zraněnou jedničku Koláře. Bývalý útočník Slavie Vyhnal v lize skóroval podruhé za sebou.

Plzeň doma pouze remizovala s Příbramí 1:1. Jablonec porazil pražské Bohemians 3:1

Stoch ještě po rychlé akci zamířil vedle, ale ve 22. minutě už Pražané vyrovnali. Olayinka z rohu hlavičkoval do břevna a dorážející Frydrych z blízka stehnem dotlačil míč do branky. Regulérnost gólu potvrdil i videorozhodčí.

V závěru první půle byl domácí kapitán Hušbauer faulován Hnaníčkem těsně před pokutovým územím a Stoch z přímého kopu zatočil míč přes zeď k tyči.

Ani druhé dějství nezačalo pro hosty dobře. Matejov si v šestnáctce nešťastně zpravoval míč rukou a nařízenou penaltu ve 47. minutě proměnil Stoch.

Slovenský reprezentant už v této ligové sezoně zaznamenal devět gólů a je druhý v tabulce střelců za Nikolajem Komličenkem z Mladé Boleslavi (12).

Opava poprvé od listopadu 1996 porazila doma Ostravu. Výhru 2:1 vystřelili Kayamba a Smola

Zlínští si pak málem vstřelili vlastní gól, když Bartošák tečoval Stochův centr do tyčky. Hosté se mohli vrátit do hry, ale Beauguel ani Hronek své příležitosti neproměnili. Čtvrtý gól vršovického mužstva nepřidal Olayinka, který v obrovské šanci selhal a poslal míč vedle.

Slavia doma v lize naplno bodovala popáté za sebou a Zlín porazila teprve ve druhém z posledních pěti vzájemných duelů v nejvyšší soutěži.

Slavia Praha - Fastav Zlín 3:1 (2:1)
Branky: 45.+1 a 47. z pen. Stoch, 22. Frydrych - 17. Vyhnal. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Dresler. ŽK: Olayinka, Bořil - Matejov, Hnaníček, Bartošák. Diváci: 10.107.
Slavia: Kovář - Frydrych, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Stoch, Hušbauer, Baluta (58. Sýkora), Zmrhal (74. Škoda) - Olayinka (88. Matoušek). Trenér: Trpišovský.
Zlín: Dostál - Bačo, Hnaníček, Gajič - Matejov, Podio (76. Balič), Libor Holík, Jiráček, Bartošák (86. Masař) - Beauguel, Vyhnal (69. Hronek). Trenér: Bílek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 11. 11. 2018)