Slavia rozstřílela Opavu vysoko 4:0 a vyrovnala vlastní rekord, oba týmy hrály o deseti

Fotbalisté pražské Slavie zvítězili ve 24. kole první ligy nad Opavou 4:0. V nejvyšší soutěži neprohráli už 36 utkání po sobě a vyrovnali vlastní rekord z období v letech 2016 až 2017. Obhájce titulu hrál od 22. minuty bez vyloučeného Abdallaha Simy, přesto otevřel skóre Jan Kuchta. Po změně stran dostal červenou kartu také hostující Jiří Kulhánek a Nicolae Stanciu z penalty zvýšil. Poté se prosadili ještě Tomáš Holeš a Oscar Dorley.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolae Stanciu

Nicolae Stanciu | Zdroj: Reuters

Slavia jako jediná v ligové sezoně dál drží neporazitelnost a neúplnou tabulku vede už o 16 bodů před Spartou, která jen remizovala v Českých Budějovicích. Letenští mají dva zápasy k dobru. Opava nebodovala na půdě Slavia podeváté za sebou a zůstala na sestupové předposlední příčce.

Fotbalisté Sparty pod trenérem Vrbou poprvé nevyhráli, v Českých Budějovicích remizovali 0:0

Pražané tři dny po postupu přes Glasgow Rangers do čtvrtfinále Evropské ligy nastoupili v brance s osmnáctiletým Vágnerem, který už ve Skotsku musel po hodině hry zaskočit za zraněnou jedničku Koláře a dnes si odbyl ligovou premiéru.

Talentovaný gólman moc práce neměl, v úvodu kontroloval Řezníčkovu střelu vedle. Ve 20. minutě Sima trefil mimo vápno ostrým šlapákem hostujícího brankáře Digaňu a sudí Cieslar ho místo původně udělené žluté karty po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace vyloučil.

Slávisté i v oslabení ještě do pauzy otevřeli skóre. Slezané ve čtvrté minutě nastavení zbytečně odevzdali míč, Stanciu si narazil s Van Burenem a po Digaňově zákroku dotlačil balon vleže do branky Kuchta. Skóroval podvanácté v ligové sezoně a osamostatnil se v čele tabulky kanonýrů.

V 53. minutě domácí zvýšili. Kuchta se natlačil před Kulhánka, upadl ve vápně a Cieslar nařídil penaltu, navíc hostujícího stopera po druhé žluté kartě vyloučil. Z pokutového kopu nezaváhal Stanciu, byť Digaňa vystihl směr střely. Rumunský záložník se trefil poosmé z posledních šesti soutěžních duelů a v ligovém ročníku má na kontě už 10 branek.

„Červenobílí“, kteří mají nejlepší ofenzivu v nejvyšší soutěži, se prosadili ještě dvakrát. V 64. minutě se dostal do brejku Van Buren, našel volného Holeše a ten sám před Digaňou s přehledem zakončil. V 78. minutě pak akci dvou střídajících hráčů a Teclově přihrávce nezaváhal Oscar.

Slavia doma v lize bodovala ve 45 zápasech za sebou. V nejvyšší soutěži naposledy prohrála vloni v březnu na půdě Slovácka. Předchozí rekord, na který dosáhla ještě pod vedení předešlého trenéra Šilhavého, může překonat po reprezentační pauze v utkání v Brně.

24. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - SFC Opava 4:0 (1:0)
Branky: 45.+4 Kuchta, 53. Stanciu z pen., 64. Holeš, 78. Oscar. Rozhodčí: Cieslar - Hrabovský, Mokrusch - Zelinka (video). ŽK: Vágner, Oscar, Hilál - Kulhánek, Čvančara, Řezníček, Hrabina, Žídek. ČK: 22. Sima - 52. Kulhánek. Bez diváků.