Je to škoda. Tentokrát jsme dostali hloupý gól, řekl záložník Slavie Stanciu po remíze s Rangers

Fotbalistům Slavie nevyšlo první osmifinále Evropské ligy podle představ. Doma v Edenu remizovali se skotskými Rangers 1:1. Přitom vstup do zápasu měli báječný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nicolae Stanciu v souboji s hráčem Rangers Stevenem Davisem | Foto: David W Černý | Zdroj: Reuters

Gól rumunského záložníka Nicolae Stancia ze sedmé minuty byl fantastickým začátkem zápasu, na který mohli sešívaní navázat, byli aktivnější.

00:00 / 00:00

Fotbalisté Slavie zažili rozpačitý vstup do osmifinále Evropské ligy proti skotským Rangers. Natáčel Jan Suchan

Naopak Rangers, kteří jinak střílí hodně gólů a sbírají pochvaly za ofenzivní fotbal, působili v prvním poločase dost nevýrazně. Jenže se stejně prosadili.

„Je to škoda, teď v několika zápasech jsme inkasovali ze standardních situací a tentokrát to byl hloupý gól,“ popsal to otevřeně Stanciu.

Chyboval brankář Ondřej Kolář, který mohl zablokovat přihrávku Hagiho ze strany před prázdnou branku, místo toho jen zůstal stát a ani se nepokusil zasáhnout.

Stanciu a jeho parádní trefa Slavii nestačila, v osmifinále Evropské ligy remizovala s Rangers 1:1

„Teď zpětně si říkám, že jsem do něj možná mohl skočit a zkusit, jestli bych to měl nebo ne. Třeba by z toho ale byla penalta a měl bych žlutou kartu. Vždycky se to dá udělat jinak. Když člověk dostane gól, tak pak přemýšlí o tom, co udělal špatně. Musím se na to prve podívat, pak si to vyhodnotím,“ popisoval slávistický brankář.

Nechtěli jsme tu obdržet gól, ale nic to nemění na tom, že tam jedeme vyhrát a chceme postoupit, dodal Kolář.

Že na to sešívaní mají, to v úvodním utkání prokázali. Jen se potřebují vyvarovat zbytečných chyb, a naopak dotáhnout své slibné akce. Odveta se hraje ve Skotsku příští čtvrtek a fotbalistům Slavie v ní bude kvůli žlutým kartám chybět obránce David Zima.

⏲️ KONEC | V osmifinálovém duelu #UEL nám dal parádní brankou vedení Nico Stanciu, hosté ale ještě do půle srovnali. V druhém poločase branka navzdory šancím nepadla, a tak do Skotska poletíme po remíze 1:1! 🤝 #slaran

20:50 – 11. 03. 2021