Příznivci Slavie zveřejnili rasistický transparent, pražský klub podal další trestní oznámení

Po hektických událostech během odvety osmifinále Evropské ligy v Glasgow řeší fotbalová Slavia další problém, tentokrát s několika vlastními fanoušky. Příznivci sešívaných zveřejnili na sociálních sítích fotografii s rasistickým transparentem na adresu záložníka Rangers Glena Kamary, který se dostal ve čtvrtek do potyčky s obráncem Pražanů Ondřejem Kúdelou. Slavia se od fotografie distancovala a podala trestní oznámení na neznámé pachatele.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Potyčka během utkání Rangers - Slavia Praha | Foto: ANDREW MILLIGAN | Zdroj: Reuters

„SK Slavia Praha podává na neznámé pachatele stojící za přípravou a prezentací zmíněné fotografie trestní oznámení a sama povede svoje šetření ke zjištění odpovědných osob,“ stojí v prohlášení na slávistickém webu.

‚Kúdelovo tvrzení je naprostá lež.‘ Kamara odmítá, že výrok slávistického obránce nebyl rasistický

Číst článek

Na fotografii je zachycena skupina lidí s rozmazanými obličeji a dýmovnicemi v rukou, kteří zároveň drží velký transparent s nápisem. Jde o zjevný odkaz na incident, který se udál v závěrečných minutách utkání v Glasgow, kdy Kamara nařkl Kúdelu z rasistických poznámek.

„Klub je naprosto znechucen rasistickou fotografií zveřejněnou v pátek večer skupinou ‚údajných příznivců‘ na sociálních sítích. Odsuzujeme ji jako lidsky zcela nepřijatelný a nechutný akt, od kterého se naprosto distancujeme. Je to bezprecedentní podraz ke klubu a jeho ideálům,“ uvedla Slavia.

„Rasismus v našem klubu nemá žádný prostor a dlouhodobě proti němu bojujeme. Maximálně podporujeme také naše hráče v aktuálním boji na sociálních sítích proti zveřejněné fotografii,“ stojí v prohlášení. Na twitteru už se ozvali například záložník Slavie Ibrahima Traoré nebo stoper Simon Deli.

Nařčení z rasismu

K incidentu mezi Kamarou a Kúdelou došlo v závěru vyhecovaného zápasu Rangers - Slavia, během kterého bylo k vidění mnoho ostrých zákroků včetně brutálního faulu na brankáře Ondřeje Koláře, který odnesl kop Kemara Roofeho zlomeninou čelní dutiny.

Kúdela přispěchal ke Kamarovi, zakryl si dlaní ústa a cosi mu řekl, čímž vyprovokoval strkanici i s ostatními hráči. Podle Kamary ho slávistický obránce nazval opicí, což Kúdela ihned po zápase popřel.

Událost měla dohru ještě v útrobách stadionu, kde podle pražského klubu Kamara udeřil Kúdelu pěstí do obličeje. Slavia v pátek podala na finského záložníka trestní oznámení.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme