UEFA potrestala Slavii za domácí utkání s AC Milán. Klub musí zaplatit přes 2 miliony korun

Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) udělila Slavii za chování fanoušků v odvetě osmifinále Evropské ligy s fotbalisty AC Milán (1:3) v Edenu celkovou pokutu 87 tisíc eur (zhruba 2,2 milionu korun). Příznivci vršovického klubu se provinili házením kelímků na hráče soupeře, skandováním „UEFA mafia“ a blokováním schodů. Kapitán týmu Tomáš Holeš si za vyloučení nezahraje jeden příští zápas v evropských pohárech.

Nyon (Švýcarsko) (Aktualizováno: 14:23 26. 4. 2024) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Provod z pražské Slavie debatuje s rozhodčím

Lukáš Provod z pražské Slavie debatuje s rozhodčím | Foto: Radek Vebr | Zdroj: Profimedia

Pražané se obávali uzavření některých tribun, což se nestalo. Za události během podzimního domácího zápasu Evropské ligy s AS Řím (2:0) ve skupině dostala Slavia pokuty v celkové výši 91 625 eur (asi 2,23 milionu korun), což je nejvyšší peněžitý trest, jaký jí disciplinární komise UEFA dosud udělila. Pražané měli navíc podmínečně uzavřenou tribunu Sever a asistent trenéra Zdeněk Houštecký tehdy dostal za nesportovní chování trest na jedno utkání.

Disciplinární komise rozdala pokuty. Sparta má zaplatit za výtržnosti fanoušků 170 tisíc, Slavia 140

Číst článek

Příběh se v odvetě s dalším italským klubem opakoval. Disciplinární komise vytkla Slavii organizační nedostatky a chování fanoušků na tribunách. Pražané musejí zaplatit 32 000 eur za blokování schodiště a východů, což je tradiční problém na tribuně Sever. Fanoušci se podle UEFA provinili také provokativními a urážlivými hesly (20 000 eur) a vhazováním předmětů na hrací plochu (35 000 eur).

Díky účasti a výsledkům v Evropské lize získala Slavia v této sezoně 12,43 milionu eur (316 milionů korun).

Slávisté v odvetě marně doháněli porážku 2:4 z Milána, navíc opět dohrávali o deseti. V době největšího tlaku domácích švédský sudí Nyberg po dlouhé konzultaci s videorozhodčím vyloučil Holeše, který přišlápl kotník Calabriovi. Pražané tak vydrželi v plném počtu o šest minut kratší dobu než v úvodním zápase, v němž byl Diouf vyloučen v 26. minutě.

Veřejné práce ve prospěch klubu

Červená karta spustila emoce na hřišti i v hledišti, odkud pak přiletělo na hrací plochu několik kelímků s pitím. Po řadě sporných soubojů dostal za protesty žlutou kartu i trenér Trpišovský.

Někteří fanoušci později zareagovali na výzvu vedení Slavie a přiznali se k házení předmětů na hrací plochu. Odčiní si jej veřejnými pracemi ve prospěch klubu. Na sociální síti X o tom informoval předseda představenstva Pražanů Jaroslav Tvrdík s tím, že ostatním viníkům hrozí pokuta až 50 000 korun a dvouletý zákaz vstupu na všechna utkání v Edenu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme