Slavia remizovala v Jablonci a nevyužila zaváhání Plzně. Zlín porazil v moravském derby Slovácko 2:1

Slavia pohrdla první letošní bodovou ztrátou lídra ligové tabulky z Plzně a sama ztratila body. Ve venkovním utkání proti Jablonci sice vedla od 33. minuty po gólu Jaromíra Zmrhala, po přestávce však vyrovnal Ondřej Mihálik. Ve druhém pondělním zápase fotbalisté Zlína, letošní účastníci základní skupiny Evropské ligy a obhájci vítězství v domácím poháru, vyhráli v moravském derby nad Slováckem 2:0.

Zlín Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radující se zlínští fotbalisté (zleva) Ibrahim Traoré, Ubong Ekpai a Lukáš Železník | Zdroj: ČTK

Úřadující mistr, pražská Slavia, jen remizoval v pondělní dohrávce 15. ligového kola 1:1 v Jablonci a nevyužil šanci na alespoň mírné stažení čtrnáctibodového plzeňského náskoku. Oba týmy se rozešly smírně popáté za sebou a Slavie svého soupeře neporazila už podeváté v řadě. Sešívaní jsou i nadále na třetím místě, na druhou Olomouc ztrácí tři body. Jablonec je i stále sedmý, bod za pražskými Bohemians.

Slavii poslal do vedení ve 32. minutě ve formě hrající Jaromír Zmrhal, další šance však Pražané nedokázali proměnit, a tak v 64. chladnokrevně srovnal Ondřej Mihálik. Pro Jablonec jde o malé vítězství, protože jim chyběl karetně potrestaný Michal Trávník  především nejlepší střelec Tecl, který na severu Čech hostuje ze Slavie. Slávisté postrádali zraněného stopera Deliho.

Zlínským fotbalistům, kteří letos hrají kromě domácí ligy a poháru i prestižní Evropskou ligu, zařídili vítězství přesnými kombinacemi Ubong Ekpai, Ibrahim Traoré a Dame Diop, všechno fotbalisté z Afriky. Nejdříve nahrál Ekpai v 17. minutě Traorému a druhou přihrávkou našel v 77. minutě přesně útočníka Diopa.

Během podzimu měl být v lize poprvé zapojen videorozhodčí. Zbývá poslední kolo a v akci zatím nebyl

Hráči posledního Slovácka hrozili, Lukáš Sadílek dokonce v 50. minutě nastřelil tyč, ale ke vstřelení gólu se propracovali až příliš pozdě. Ve třetí minutě nastavení se prosadil po rohovém kopu Filip Kubala, který byl v tu dobu na hřišti pouhé čtyři minuty a dal svůj premiérový gól v první lize. Krátce poté však rozhodčí Příhoda utkání ukončil.

Pro Slovácko jde již o dvanáctý zápas v řadě, ve kterém nevyhrálo, a nadále zůstává poslední, i když ve vyrovnaném spodku tabulky ztrácí na nesestupové příčky jen dva body. Svěřenci Bohumila Páníka se zato v tabulce posunuli na deváté místo.