Odvolaná penalta, tvrdé fauly a remíza. Derby Slavia - Sparta skončilo 1:1

291. derby pražských „S“ skončilo 1:1. Ve vyhecovaném zápase otevřel skóre záložník Slavie Tomáš Souček, ale chvíli po přestávce vyrovnal Srdjan Plavšić. Rozdíl mezi oběma týmy ve Fortuna lize zůstává 15bodový. Slavia vede ligu o pět bodů před Plzní.

Praha (Aktualizováno: 20:05 14. 4. 2019) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z mnoha soubojů mezi Josefem Hušbauerem a Martinem Frýdkem

Derby Slavia - Sparta | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Odvolaná penalta, velké množství tvrdých zákroků i žlutých karet. Velké emoce na hřišti i na tribunách vyprodaného stadionu v Edenu.

291. derby Slavie se Spartou mělo všechno, co má mít, i něco navíc. Výsledkem je remíza 1:1, po které mají sešívaní pětibodový náskok na druhou Plzeň, od Sparty je pak dělí 15 bodů.

Měla to být penalta, uznal rozhodčí derby Hrubeš. U videa měl k dispozici jen dva záběry

První sporná situace zápasu přišla už po 10 minutách. Sešívaní skvěle zvládli rychlý přechod do útoku a Josef Hušbauer šel sám na brankáře Nitu. V pokutovém území udělal brankáři Sparty kličku a po kontaktu spadl.

Rozhodčí Karel Hrubeš nařídil penaltu, jenže domácí se neradovali dlouho. Po tříminutové konzultaci s videorozhodčím Hrubeš pokutový kop odvolal a Hušbauer dostal na cestu na vlastní polovinu žlutou kartu za simulování.

První minuty derby příliš fotbalové krásy nepobraly. Tvrdé zákroky z obou stran střídalo ošetřování a další prostoje, přesto padl gól. Na Hušbauerův centr z rohového kopu si naběhl Tomáš Souček, ve vápně předčil Zahustela a i Costa se po jeho hlavičce na brankové čáře natahoval marně. Tentokrát už červenobílou radost nic nezkazilo.

Obraz hry se ale dlouho neměnil, tvrdost měla na trávníku dlouho větší prostor než technické dovednosti. Slávisté po půl hodině zápasu doufali v další pokutový kop, ale souboj Zahustela se Součkem ani tentokrát podle posouzení u videa penaltový nebyl.

Až ve 40. minutě se do pořádné šance dostali i hosté. Guélor Kanga s Benjaminem Tettehem se prokombinovali pod hlavní tribunou až k centru. Na malém vápně ho nadvakrát zakončoval Michal Sáček, jenže oběma pokusy trefil jen Ondřeje Koláře.

Zápas plný faulů a válení - to bylo derby #SLASPA druhý díl za 10 dní.

20:13 – 14. 04. 2019

3 22

Pokud se v kabině Sparty o přestávce volalo po větším soustředění, úvod druhé půle tak vůbec nevypadal. Martin Frýdek 70 sekund po pauze málo vídaným kiksem přihrál do vlastního vápna osamocenému Milanu Škodovi. Domácí kapitán měl snad až příliš času na rozmyšlenou, co s obrovskou šancí udělá, až mu ji od nohou sebral gólman Nita.

Další slávistická zakončení pod severní tribunou předvedli Deli a Alex Král, jenže gól padl směrem na jich. V 53. minutě Srdjan Plavšić rozehrál rohový kop. Jeho centr žádného ze spoluhráčů nenašel, a tak se odraženého míče ujal sám a zpoza pokutového území ho napálil sice doprostřed branky, ale dostatečně tvrdě pod břevno, aby to stačilo na vyrovnání.

ONLINE: Slavia - Sparta 1:1

Boj o střed pole pokračoval dál. Slávisté byli při přechodu do útoku rychlejší, ale příliš se nedostávali k zakončení. Ngadeu po pádu v pokutovém území chtěl penaltu, ale rozhodčí Hrubeš se tentokrát nešel ani podívat na video.

Deset minut před koncem se hráči obou týmů po faulově ostrém naskočení do Bořila div nedrželi pod krkem. Když se uklidnili, následovala jedna z největších šancí – kapitán Milan Škoda měl na hlavě rozhodnutí, jenže mířil mimo. Gól měl na noze i Alex Král, jenže jeho dělovka z nastavení otřásla břevnem.

Vyprodaný Eden tak viděl remízu 1:1 a závěrečnou strkanici. Obě mužstva se navíc na stejném místě potkají už za 10 dní znovu při semifinále poháru.

28. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Sparta Praha 1:1 (1:0)
Branky: 20. Souček - 53. Plavšič. Rozhodčí: Hrubeš - Moláček, Caletka - Franěk (video). ŽK: Frydrych, Hušbauer, Masopust - Štetina, Kanga, Nita. Diváci: 19.370 (vyprodáno).