Slavia v předehrávce kola otočila duel s Baníkem. Frydrych se trefil na obou stranách

Fotbalisté Slavie porazili v 16. kole nejvyšší domácí soutěže Baník Ostrava. Důležitou postavou utkání byl obránce sešívaných Michal Frydrych. Dal si nechtěně úvodní gól zápasu, ale vstřelil i vítěznou branku na 2:1. Úřadující mistr částečně napravil pondělní remízu v Jablonci a dostal se o skóre na druhé místo tabulky před Olomouc

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Frydrych v souboji s Granečným | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Domácí se chystali odčinit zaváhání v Jablonci z minulého kola. Trenér Šilhavý i tak zvolil téměř totožnou sestavu jako minule. Jen Bořila na pravém kraji obrany nahradil Frydrych. Naopak trenér hostů pouze na lavici nechal svého kapitána Milana Baroše.

Titul i boj o záchranu. 'Slavii mám v srdci,' říká končící kapitán Bílek

Všechno důležité se odehrálo už v prvním poločase. Baník se sešívaných nezalekl a byli to právě hosté, komu se podařilo otevřít skóre utkání. Tím, kdo se ale trefil za ostravské fotbalisty, byl pravý bek domácích Frydrych. Ten v osmé minutě nešťastně odvracel Hrubého centr před dotírajícím Granečným, míč ale dostal za záda brankáře Laštůvky.

Baník se ale po vstřelené brance lehce zatáhl a iniciativu plně převzala Slavia. Nejprve zahrozila ve třinácté minutě, kdy Hušbauer trefil ze střední vzdálenosti tyč. O vyrovnání se postaral až kapitán domácích Milan Škoda ve 24. minutě, když zužitkoval kombinaci se Zmrhalem a se štěstím prostřelil ostravského gólmana.

O čtyři minuty přišlo vykoupení slávistického obránce. Danny z první obloučkem přehodil obranu hostů, za kterou si zaběhl Frydrych a povedeným volejem odčinil předchozí vlastní branku. Vzhledem k minulosti v ostravském klubu se ale na hřišti neradoval.

Po půlhodině hry zahalil stadion dým ze sektoru hostů a rozhodčí Jílek zápas na pět minut přerušil. V druhé polovině už byl sice Baník aktivnější, ale branku se mi ani s příchodem kapitána Baroše vstřelit nepodařilo, přestože se zkušený útočník v závěru ještě dožadoval penalty.

Červenobílí už výhru v posledním podzimním kole udrželi a vítězně se naladili na čtvrteční boj o postup v Evropské lize s Astanou.

Zápas ještě olemovalo loučení s dosavadním kapitánem Jiřím Bílkem, který ukončil kariéru a přesouvá se do představenstva pražského klubu.

Slavia Praha - Baník Ostrava 2:1 (2:1)

Branky: 24. Škoda, 28. Frydrych - 8. vlastní Frydrych. Rozhodčí: Jílek - Paták, Kotalík. ŽK: Danny, Laštůvka - Baroš. Diváci: 11.087.

Slavia: Laštůvka - Frydrych, Jugas, Ngadeu, Sobol - Hušbauer (68. Sýkora), Souček - Zmrhal (63. Van Buren), Danny, Stoch (89. Altintop) - Škoda. Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Šustr (42. Chmiel) - Breda, Pokorný, Azackij (58. Baroš), Morgan (70. De Azevedo) - Šindelář, Hlinka - Mičola, Hrubý, Granečný - Poznar. Trenér: Kučera.

jra Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít