Slavia vyhrála na hřišti Slovácka, ztrátu na vedoucí Plzeň stáhla na jedenáct bodů

Fotbalisté Slavie ve 12. ligovém kole zvítězili na hřišti Slovácka 3:0 a připsali si druhou venkovní výhru v sezoně nejvyšší soutěže. Pražané se v tabulce vrátili na druhé místo s jedenáctibodovou ztrátou na vedoucí Plzeň, s níž se utkají za týden.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalisté Slavie se radují z gólu proti Slovácku.

Fotbalisté Slavie se radují z gólu proti Slovácku. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slavia si od úvodních minut získala útočnou hrou územní převahu. Škodu doplňoval na hrotu útoku Hušbauer, který se často pokoušel o zakončení. Slovácko se pokoušelo o rychlé protiútoky, které ale končily před hranicí pokutového území.

Tlak vynesl Slavii i vedoucí branku. Ve 13. minutě zůstal po nezaviněné srážce ležet na trávníku zraněný stoper Hofmann. Domácí fotbalisté ztratili koncentraci, Dannyho střelu brankář Daněk jen vyrazil před Součka, který bez problémů poslal míč do odkryté části. Slovácko více otevřelo hru, jedinou šanci o vyrovnání v prvním poločase měl ve 27. minutě po Rezkově centru z levé strany Zajíc. Jeho hlavička ale mířila přímo do náruče brankáře Laštůvky.

Naopak Slavia měla hru pod kontrolou, po půlhodině hry zahrál obránce Reinberk rukou a z penalty přidal Škoda druhou branku. Těsně před přestávkou Daněk vyrazil Hušbauerovu střelu pouze před Dannyho, jehož hlavička skončila na tyči domácí branky.

Za pouhých třicet sekund v úvodu druhého poločasu přidala Slavia třetí gól, který brankář Daněk nezachytil centr z pravé strany a míč poslal skluzem míč do sítě Van Buren. Po získání náskoku se hosté zatáhli do defenzívy, přenechali iniciativu soupeři a spoléhali jen na rychlé protiútoky. Dvakrát zachránil domácí brankář Daněk, který chytl sólové útoky Sýkory a Van Burena. Slovácko z územní převahy nic nevytěžilo a už posedmé v této sezoně vyšlo gólově naprázdno.

Jihlava zůstává poslední, prohrála v Boleslavi

Jen třináct stovek lidí se přišlo podívat na ligový duel Mladé Boleslavi s Jihlavou, který lépe vyšel domácím fotbalistům. Ti porazili celek z Vysočiny v domácím prostředí v posledních čtyřech zápasech a pokaždé vstřelili alespoň dva góly.

Do první velké šanci se až ve 22. minutě dostal Mebrahtu, ale hostující brankář Hanuš jeho pokus vyrazil. Australskému útočníkovi pak nebyl gól uznán kvůli ofsajdu.

Domácí proti hodně pasivnímu soupeři zvyšovali tlak a ve 33. minutě otevřeli skóre. Mebrahtu si výborně zpracoval míč od Fabiána a svůj únik zakončil přízemní střelou podél Hanuše.

Tým z města automobilů měl slibné šance i na začátku druhého poločasu. Fabián však z rohu hlavičkoval nad branku a Matějovského střelu zlikvidoval Hanuš. Poté ale Boleslavští přenechali iniciativu hostům. Blízko vyrovnání byl Dvořák, který těsně minul branku. Záviškovu střelu si zase pohlídal gólman Agajev.

Domácí v závěru přidali a opět Vysočinu sevřeli. Špatné vyběhnutí Hanuše nepotrestal hlavičkující náhradník Mingazov, pojistku nepřidal ani Mebrahtu, jenž sám před brankou napálil pouze Hanuše. Ten vzápětí vyrazil i Matějovského tvrdou ránu.

Jihlavský gólman v 81. minutě přece jenom inkasoval druhý gól. V pokutovém území se s míčem otočil stoper Stronati a pohotovou střelou dodal domácím klid.

Ten však trval jen dvě minuty. Mladoboleslavští nechali v šestnáctce úplně volného Daníčka, který měl dost času i prostoru přesně zamířit. Jihlavští už ale víc nestihli a venku prohráli i šestý ligový zápas v sezoně. V tabulce tak zůstávají poslední.

(1:0)
Branky: 33. Mebrahtu, 81. Stronati – 83. Daníček. Rozhodčí: Lerch – Kotík, Moláček. ŽK: Matějovský, Fleišman, Stronati – Urblík. Diváci: 1 308.

1. FC Slovácko – SK Slavia Praha 0:3 (0:2)
Branky: 13. Souček, 31. Škoda z pen., 46. Van Buren. Rozhodčí: Julínek – Kříž, Kubr. ŽK: Šimko – Sobol, Hromada. Diváci: 4 365.