Slávista Sýkora: Bod je zasloužený, podali jsme dobrý výkon

Na první gól přihrál, druhý mohl sám dát. Jenže ve své šanci trefil slávista Jan Sýkora jen břevno a Astana zápas Evropské ligy vyrovnala. Přesto je záložník českého mistra spokojený.

Astana Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Sýkora | Foto: Shamil Zhumatov | Zdroj: Reuters

Zápas skončil 1:1. Jste s remízou spokojení?

Na jednu stranu jo, protože odsud se budou body vozit těžko. Ve druhém poločase jsme viděli, že Astana byla hodně kvalitní na míči. V prvním poločase jsme sice měli víc šancí a nějakou převahu, ale pak ukázali svou sílu, takže si myslím, že bod je zasloužený. Dnes jsme tu podali dobrý výkon.

Slavia remizovala v Astaně 1:1, Plzeň porazila Beer Ševu 3:1

Číst článek

35 minut jste měli převahu a šance. Co se stalo pak, že začala Astana přebírat iniciativu?

Těžko říct. Jejich hrotový útočník si začal sbíhat víc do pole. Oni se o něj opírali a tím nás přečíslovali ve středu. Pak jsme těžko zachytávali jejich náběhy, takže to bylo tím, že oni pozměnili hru.

Vy jste měl velkou šanci, když jste nastřelil břevno. Jak blízko byl gól?

Byl blízko, když jsem trefil břevno. Snažil jsem se to tlačit nahoru, protože jsem věděl, že gólman je na přední tyči a že dolů mu to dát nemůžu, to by měl. Bohužel to skončilo na břevně.

Hodně se mluvilo o umělé trávě. Hrála nějakou roli?

Nebyl. Včera jsme tu měli trénink, zvykli jsme si. Chodíme na ní celou dobu, takže problém to nebyl. Balon byl trošku rychlejší, ale s tím jsme se vypořádali.

Pod zataženou střechou vynikla atmosféra. Bylo znát, že se hraje v hale?

Znát to bylo. Když fanoušci začali křičet, bylo to znát víc, než kdyby byl stadion otevřený. Ale na něco takového jsme byli připravení, takže nás to nepřekvapilo.

Petr Šedivý - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme