Slovácko pod novým trenérem nevyhrálo ani napotřetí, s Karvinou se rozešlo bez branek

Fotbalisté Slovácka remizovali v devátém kole první ligy s Karvinou 0:0 a pod vedením nového trenéra Michala Korduly ani na třetí pokus nezvítězili. Naopak Karviná získala na soupeřových hřištích první bod v sezoně. Slovácko pokračuje ve výsledkové mizérii, z posledních 16 zápasů jen jednou zvítězilo a z posledních devíti domácích utkání porazilo pouze Ostravu.

Slovácko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlastimil Daníček ze Slovácka se pouští do souboje s brankářem Karviné Martinem Berkovcem. | Foto: Dalibor Glück | Zdroj: ČTK

Slovácko mělo celý úvodní poločas výraznou územní převahu, ze které si ale vypracovalo pouze jednu vyloženou šanci. V šesté minutě Daníček našel mezi obránci Navrátila, který ale ve snaze obhodit brankáře Berkovce trefil tyč.

I když se pokoušeli domácí fotbalisté kombinovat na jeden dotyk a drželi častěji míč na svých kopačkách, jejich stereotypním akcím do šířky chyběl tah na branku. Pokusy o centrované míče do pokutového území soupeře sbírali stopeři Hošek s Lischkou a brankář Berkovec. Karviná se snažila po zisku míče o rychlé protiútoky, které končily na nepřesnostech. Brankáře Heču vážněji neohrozila.

Tým z Uherského Hradiště zahrozil v 55. minutě. Po Havlíkově přímém kopu se uvolnil před brankou Šumulikoski a jeho střelu nůžkami k tyči stačil Berkovec vyrazit. Karviná v závěrečné půlhodině více otevřela hru, snaha o zlepšení však nevedla k slibnější šanci.

Navzdory převaze působila hra Slovácka hodně bezradně, bez nápadu a zakončení. Střeleckou nemohoucnost potvrdilo tím že už ve třetím domácím ligovém utkání po sobě nedalo branku. V závěru naopak Karviná sahala po vítězství, v 82. minutě však Kalabiška ve vyložené příležitosti netrefil branku.