Dva přesuny z Baníku do Slovácka. Na přestup přichází Holzer, hostovat s opcí Šašinka

Fotbalisté Slovácka získali dvě posily, z Baníku Ostrava přicházejí Ondřej Šašinka a Daniel Holzer. Šašinka se do čtvrtého týmu uplynulé sezony nejvyšší soutěže vrací po necelých dvou letech a podepsal roční hostování s opcí. S Holzerem se moravský klub domluvil na podmínkách přestupu.

Uherské Hradiště Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Šašinka v listopadu 2019, kdy hostoval ve Slovácku | Zdroj: Profimedia

Zásadní bylo, že oba hráče znám,“ řekl na oficiálních stránkách klubu trenér Martin Svědík.

Ondra Šašinka tady působil, takže ho znají v klubu, kluci i realizační tým. Dana Holzera pak znám z doby, kdy jsem působil v Baníku. U obou hráčů jsou stejné jmenovatele, kdy v minulosti prokazovali svůj potenciál, a my se budeme u obou hráčů snažit, aby se vrátili na ty výkony, kterými se v minulosti prezentovali. Náš úkol je jasný, vyždímat z hráčů maximum, prohlásil Svědík.

Střelec Kliment opět odchází do zahraničí, v Krakově podepsal tříletou smlouvu

Číst článek

Třiadvacetiletý Šašinka odehrál v nejvyšší soutěži 97 zápasů a zaznamenal 10 branek. Z toho pět jich dal při svých 16 startech právě ve Slovácku, kde působil na podzim 2019. O dva roky starší záložník Holzer dosud nasbíral 190 ligových utkání a 11 gólů.

„Oba se stále řadí mezi mladé hráče, v součtu však zároveň představují bezmála 300 startů v nejvyšší české soutěži. Byli dlouhodobě v hledáčku Martina Svědíka a právě sportovní vize, atraktivní herní projev týmu a v neposlední řadě možnost startu v evropských pohárech byly pro jejich rozhodnutí zásadní. Oba budou pro Slovácko nepochybně přínosem, mohou týmu okamžitě pomoci,“ uvedl Viktor Kolář ze zastupující agentury Sport Invest.

Vedle nejvyšší české soutěže se Slovácko také v červenci zúčastní nově vzniklé Evropské konferenční ligy, kde ve 2. předkole narazí na Lokomotiv Plovdiv. Dosud hrálo na evropské scéně jen někdejší letní Pohár Intertoto, v němž se naposledy představilo před 18 lety.

⚠️Slovácký dres bude opět oblékat Ondřej Šašinka, který nyní přichází na Slovácko na roční hostování s opcí.

Slovácko se rovněž dohodlo na podmínkách přestupu Daniela Holzera z Baníku Ostrava.

Vítejte na Slovácku!

fcslovacko.cz/clanek/na-slov…

#zaslovacko

15:10 – 17. 06. 2021

4 88

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme