Liberec si poradil s oslabenou Opavou, Brno pod novým trenérem udolalo Slovácko

Fotbalisté Liberce zvítězili ve 12. kole první ligy 2:0 nad Opavou, které chyběla řada hráčů kvůli koronaviru. Domácí Slovan rozhodl už v úvodním dějství, kdy se trefili Michael Rabušic z penalty a Taras Kačaraba. Severočeši naplno bodovali po třech kolech a posunuli se na osmé místo tabulky, navíc mají zápas k dobru. Opava z posledních šesti ligových duelů získala jen bod a zůstala poslední.

Liberec Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Liberce se radují z gólu.

Hráči Liberce se radují z gólu. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Oproti víkendovému duelu s Mladou Boleslaví hráli Slezané s třemi změnami v základní sestavě a dva mladíci si připsali první ligové starty.

Fotbalisté Slavie ve Zlíně hrát nebudou, ligový duel byl kvůli nákaze v pražském týmu odložen

Brankář Kubný se v 16 letech a třech měsících stal nejmladším gólmanem, který kdy nastoupil v nejvyšší soutěži. Premiéru si odbyl i sedmnáctiletý obránce Blažej a nezačal dobře. Hned v první minutě ve vápně fauloval Rabušice a ten s přehledem proměnil nařízenou penaltu. Domácí útočník šestým gólem v ligové sezoně potvrdil pozici nejlepšího týmového střelce.

Opavští pak i v oslabené sestavě chvílemi drželi s letošním účastníkem skupiny Evropské ligy krok. V 16. minutě si na zadní tyč naběhl Harazim, kterého při zakončení na poslední chvíli rozhodil vracející se Mosquera. Na opačné straně Kubný vychytal Hromadu.

Chvíli před pauzou Severočeši udeřili podruhé. Rabušicovu hlavičku ještě Kubný vytáhl na roh, ale po něm a Mikulově prodloužení zvýšil ve 39. minutě na zadní tyči hlavičkující Kačaraba. Hostující gólman vzápětí zasáhl proti Sadílkovi.

Po změně stran Liberec kontroloval hru. Třetí trefu mohl v 57. minutě přidat Rabušic, ale patičkou těsně minul. Po hodině hry se neprosadil střídající Matoušek, kterého vychytal Kubný.

V 74. minutě po rohu hlavičkoval střídající Rondič jen do gólmana a z následné dorážky mířil vysoko nad Kačaraba. Závěr se už jen dohrával a Liberec doma v lize porazil Opavu počtvrté z posledních pěti zápasů.

Dostálkovi premiéra vyšla

Fotbalisté Brna ve 12. kole první ligy porazili Slovácko 2:1 díky obratu v závěrečné pětiminutovce a dočkali se premiérové domácí výhry po návratu do nejvyšší soutěže.

Úspěšnou premiéru zažil nový trenér Zbrojovky Richard Dostálek, jenž den před utkáním vystřídal Miloslava Machálka. Slovácko poslal do vedení v 76. minutě Jaromír Srubek, ale střídající Ondřej Vaněk z penalty a Adam Fousek rozhodli o triumfu nováčka.

Hostující Michal Kadlec byl v 84. minutě vyloučen. Brňané poskočili na 16. místo, mužstvo z Uherského Hradiště je v tabulce desáté.

12. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - SFC Opava 2:0 (2:0)
Branky: 2. Rabušic z pen., 39. Kačaraba. Rozhodčí: Hrubeš - Kotalík, Pečenka - Pechanec (video). ŽK: Hromada - Dordič. Bez diváků.

Zbrojovka Brno - 1. FC Slovácko 2:1 (0:0).
Branky: 85. Vaněk z pen., 90. Fousek - 76. Srubek. Rozhodčí: Dubravský - Mikeska, Dohnálek - Orel (video). ŽK: Srubek (Slovácko). ČK: 84. Kadlec (Slovácko). Bez diváků.