Opavští fotbalisté porazili Liberec a posunuli se na desáté místo v tabulce

Fotbalisté Opavy dokázali porazit v 18. kole Fortuna ligy Liberec na jeho hřišti 2:1 po trefách Jakuba Janetzkého a Dominika Simerského. Slezský klub se díky tříbodovému zisku posune na desáté místo tabulky.

Liberec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opavský Jan Schaffartzik a liberecký Radim Breite

Opavský Jan Schaffartzik a liberecký Radim Breite | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Naposledy se Opava radovala z vítězství nad Libercem ještě v minulém století, kdy ho dokázala porazit 3:1. I do utkání pod Ještědem vstoupili lépe. Jakub Janetzký si dobře zpracoval centr od Schaffartzika a přesnou hlavičkou otevřel skóre utkání.

Sparta v krizi. Letenský tým prohrál doma s Teplicemi 0:1 a fanoušci ho vypískali

Vedení si užívali opavští fotbalisté jen devět minut. K volnému přímému kopu se postavil Roman Potočný a míč dokázal nasměrovat přesně ke vzdálenější tyči.

Autor první branky domácích je mohl poslat do vedení, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. Kapitán libereckých Radim Breite se opřel do střely, kterou Fendrich vyrazil jen před sebe, ale žádný z modrobílých nebyl nablízku, aby dorazil míč do sítě.

Po příchodu kabin se začaly hlavně rozdávat žluté karty, ale i jedné šance se dočkali v první desetiminutovce diváci na Stadionu U Nisy. Petr Ševčík se pokoušel překonat z ostrého úhlu Fendricha, jeho střelu zblokoval Jan Žídek.

10.12. FC Slovan Liberec - SFC Opava 1:2

V 80. minutě přišla velká rána po liberecké snahy o vedení. Petr Ševčík dostal druhou žlutou kartu a musel odejít předčasně do kabin. Přesilovky dokázali využít hosté z Opavy po čtyřech minutách. Po rohovém kopu se dostal míč do skrumáže před brankou, ve které se nejlépe zorientoval Dominik Simerský.

Liberec dostal v nastaveném času Opavu do velkého tlaku, který ale vyrovnávací brankou neskončil. Opava se díky tříbodovému zisku posunula mezi nejlepší desítku Fortuna ligy. Liberec zůstává na sedmém místě.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 10. 12. 2018)