Zdrcení fanoušci Dortmundu vzpomínali na Karla Gotta. Pro fotbalový klub složil i píseň

Zpráva o úmrtí českého zpěváka Karla Gotta zasáhla miliony fanoušků - a to i těch fotbalových. Řada z nich dorazila do Prahy na středeční utkání Ligy mistrů mezi Slavií a německou Borussií Dortmund. Právě v Německu byl držitel 42 Českých slavíků nesmírně populární.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klubové barvy Borussie jsou žlutá a černá a i její fanoušci jsou dle svých slov takovými „včelkami“ německého fotbalu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Němečtí fanoušci zavzpomínali na Karla Gotta. Co pro ně znamenal si poslechněte v příspěvku Davida Nyče

„Zrovna v Dortmundu byl hodně známý, protože nazpíval několik písniček pro fanoušky našeho klubu. Nejznámější je ta s melodií Včelky Máji. Zpívá se v ní - jsme černožlutí, jako včelka Mája,“ vzpomíná pro Radiožurnál jeden z fanoušků, který přijel do Prahy podpořit svůj klub v utkání Ligy mistrů.

Soupeř pražské Slavie v základní skupině Ligy mistrů umístil na svůj oficiální twitterový účet i fotku Karla Gotta a připsal k ní vzkaz: „Odpočívej v pokoji, Karle!“ Český zpěvák je na ní zachycen s klubovou legendou Norbertem Dickelem.

Gott měl i ke Slavii blízko. „Den si již nejde užít. Můžeme jen bojovat a zkusit vyhrát na vaši počest. Čest vaší památce, Mistře!“ připojil se na twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

Den si jiz nejde uzit. Muzeme jen bojovat a zkusit vyhrat na Vasi pocest. Cest Vasi pamatce, Mistre!

12:01 – 02. 10. 2019

25 606

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme