‚Musíme vyhrávat, není kam couvnout.‘ Dočkal se chopil role lídra, s Baníkem se podílel na všech gólech

O šanci na titul přišli vlastně už dávno, ale ještě rozhodně mají o co hrát. Fotbalisté Sparty v lize usilují alespoň o druhé místo. Tomu se přiblížili díky vítězství 3:1 nad ostravským Baníkem. Ve všech brankách Pražanů měl prsty Bořek Dočkal – tu rozhodující sám vstřelil lobem přes gólmana Laštůvku.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záložník Bořek Dočkal ze Sparty | Foto: Pavel Mazáč / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

„Musím říct, že mockrát jsem v kariéře nešel sám na brankáře. Ale když už se mi to povede, tak je přehození gólmana automaticky asi moje první myšlenka,“ řekl Dočkal po utkání Radiožurnálu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kapitán Sparty Bořek Dočkal dirigoval výhru nad ostravským Baníkem. Více v příspěvku Davida Nyče

Nedá se říct, že by byl na Letné pár kol před koncem sezony úplný klid a že by se tam všichni mohli plácat po zádech s hřejivým pocitem ukojení pohárových potřeb. Ale Bořek Dočkal jako správný kapitán i v tom rozbouřeném moři s rozvahou zakončil a kouzelným lobem udržel Spartu v boji o druhé místo ligové tabulky.

„Pro nás strašně důležité vítězství. Musíme vyhrát všechno do konce soutěže, není kam couvnout. Ale není to situace, která by nás měla nějak srážet a znervózňovat, takový tlak je ve Spartě každý rok,“ uvedl Dočkal.

Sparťanský kapitán o sobě dal vědět ve správný moment. I trenér Pavel Vrba po zápase vyzdvihoval jeho fotbalové a vůdčí schopnosti. A vyprávěl, jak moc je rád za to, jakého má v kabině lídra - skoro jako kdysi v Plzni Pavla Horvátha.

Dočkal ani Sparta ale zatím nic slavit nemůžou. Na druhý Jablonec ztrácí Pražané tři body, i když mají stále jeden zápas k dobru.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme