Šlágr podzimu rozhodl pro Plzeň proti Slavii dalekonosnou ranou Kolář. Sparta remizovala ve Zlíně

Fotbalisté Plzně vyhráli ve šlágru ligy nad Slavií 1:0 gólem Daniela Koláře ze 79. minuty a před Pražany už mají na čele tabulky náskok 14 bodů, který se bude pro soupeře velmi těžko stahovat. Sparta díky gólu Janka ještě po devadesáti minutách vedla nad Zlínem 2:1, avšak domácím zachránil bod za remízu 2:2 gólem v nastavení Džafič.

Aktualizováno Plzeň (Aktualizováno: 20:00 5. 11. 2017) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

FC Viktoria Plzeň

FC Viktoria Plzeň | Foto: Slavomír Kubeš | Zdroj: ČTK

Plzeňští fotbalisté zvítězili ve šlágru podzimu nad mistrovskou Slavií 1:0 gólem Daniela Koláře ze 79. minuty. Západočeši znovu vylepšili svůj rekord, vyhráli i 13. ligové kolo a výrazně se přiblížili k titulu. Viktoria zvýšila v čele tabulky svůj náskok na třetí Pražany už na čtrnáct bodů a před druhou Olomoucí má k dobru třináct bodů.

Převáží a zodpovídá za Škodu, Necida, Dannyho i Stocha. 'Beze mě se nikam nedostanou,' říká

Plzeň vyhrála v lize patnácté utkání za sebou a jediný zápas jí chybí k vyrovnání vlastního rekordu pod trenérem Karlem Krejčím. Slavia naopak utrpěla první venkovní ligovou porážku od loňské prohry na konci srpna 1:3 právě v Plzni a nebodovala v nejvyšší soutěži teprve podruhé za posledních 39 zápasů.

Zatímco domácí nastoupili v očekávané sestavě, slávistický trenér a plzeňský rodák Šilhavý překvapivě nasadil do zahajovací jedenáctky Rotaně a Zmrhala. Na hrotu útoku hrál Škoda a Necid zůstal jen na lavičce stejně jako letní posily Danny se Stochem či Souček.

Sparta promarnila možnost posunout se na třetí místo. Ve Zlíně, proti letošnímu účasnikovi základní skupiny Evropské ligy, totiž pouze remizovala 2:2. Letenský celek o třetí výhru za sebou, která ho mohla posunout na čtvrté místo tabulky, přišel až v nastavení, kdy vyrovnal Adnan Džafič. Před tím se domácí ujali vedení zásluhou Ubonga Ekpaie, ale do přestávky srovnal Josef Šural a v 79. minutě otočil skóre Marc Janko.

Zlín se v úvodních minutách zatáhl do defenzívy, přenechal soupeři iniciativu a Sparta územní převahu využila ke dvěma střeleckým pokusům. Ševci spoléhali na rychlé protiútoky a když po rychlé akci přistrčil Diop míč Traorému, který našel Ekpaie, vedl Zlín 1:0.

Bydlí na Plzeňsku, ale jsou sešívaní. 'Slavia má lepší kádr,' věří fanoušci ze západu Čech

Náskok však domácím vydržel jen devět minut. K přímému kopu se postavil útočník Sparty a přesnou střelou do horního růžku vyrovnal.

Po změně stran převzala režii zápasu Sparta, která se ale navzdory územní převaze dlouho nedostala k výrazné šanci. Tlak hosté zužitkovali až v 79. minutě, kdy po diskutabilním souboji Šurala s Traorém dostal k míči Janko a bez problémů ho dorazil do odkryté branky. V první minutě nastavení však sparťanská obrana při dlouhém nákopu Gajiče zaváhala a míč propadl ke střídajícímu Džafičovi, který ho povedeným volejem poslal k tyči

Jabloneční fotbalisté porazili doma trápící se Brno 1:0 a slaví první výhru po více než měsíci. V tabulce se Severočeši vrátili na šestou příčku, naopak Brno je po deváté prohře v sezoně poslední. Jediným gólem utkání rozhodl již po čtyřech minutách Jaroslav Zelený, Stanislav Tecl neproměnil penaltu.