Sparta na Letné porazila Karvinou. Rosický návrat do základní sestavy oslavil gólem

Sedmnáct let se jeho jméno z různých důvodů nemohlo objevit v základní sestavě fotbalové Sparty. V neděli se v ní ale Tomáš Rosický objevil a symbolicky v sedmnácté minutě také dal gól, který se později ukázal jako vítězný. Sparta nakonec doma porazila Karvinou 2:0.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Rosický

Tomáš Rosický | Foto: Kateřina Šulová | Zdroj: ČTK

Po Dortmundu a Arsenalu se vrátil do Sparty, ale v její sestavě se dlouho neobjevoval. V letošní sezoně naskakoval do sestavy pouze jako střídající hráč. Tentokrát ale italský trenér Andrea Stramaccioni vsadil na Tomáše Rosického od úvodních minut.

Oblíbenec letenských fanoušků se uvedl nejlepším možným způsobem. V 17. minutě si naběhl na zpětnou přihrávku od aktivního Zahustela a z hranice penalty poslal míč do sítě. Poté Rosický spěchal svůj gól oslavit k rohovému praporku. Do jeho radosti se promítlo více emocí než u většiny hráčů, kteří jdou oslavit branku.

Paradoxně ale vstřelený gól Spartu spíš přibrzdil. Hrát začala Karviná a její brejky mohly pražskému celku způsobit řadu problémů. Svěřenci trenéra Webera ale měli velmi nepřesnou mušku. Asi největší šanci měl Venezuelan Ramírez, jenomže sám proti Dúbravkovi o dost přestřelil.

Po poločase se domácí přeci jen trochu více soustředili a nepouštěli Karvinou do tolika šancí. Navíc už po deseti minutách přidali uklidňující druhý gól. Rohový kop propadl na malé vápno k Davidu Hovorkovi a ten měl pozici velice jednoduchou.

Sparta se vítězstvím dotáhla bodově na třetí Olomouc. Na Slavii, se kterou odehraje v příštím kole derby, ztrácí jediný bod.

Jihlava ukončila čekání na výhru

Po vítězství Mladé Boleslavi byla Jihlava posledním týmem, který v ligové sezoně ještě nezažil vítězství. I tento fakt se změnil, ale vedla k tomu hodně trnitá cesta.

Vysočina sice vstřelila brzký gól, ale už o dvě minuty později bylo srovnáno. Velké problémy nastaly pro domácí v 71. minutě, kdy poslal Duklu Praha do vedení Mustedanagič. Jihlava ale předvedla obrat v posledních minutách zápasu. Díky Pavlu Dvořákovi v 88. minutě vyrovnala a ve druhé minutě nastavení vystřelil tři body Vysočině Litevec Ikaunieks.

FC Vysočina Jihlava – FK Dukla Praha 3:2 (1:1)
Branky: 21. Fulnek, 88. Dvořák, 90+2. Ikaunieks – 23. Holenda, 71. Mustedanagić. Rozhodčí: Proske – Kotík, Flimmel. ŽK: Nový - Ostojić. Diváci: 2 462.

AC Sparta Praha – MFK Karviná 2:0 (1:0)
Branky: 17. Rosický, 55. Hovorka. Rozhodčí: Nenadál – Koval, Kříž. Diváci: 9 320.