Sparta nevyužila možnost posunout se na čtvrté místo tabulky, s Brnem na Letné jen remizovala

Fotbalisté Sparty v 19. kole první ligy remizovali 1:1 s Brnem a promarnili možnost posunout se na čtvrté místo. Zbrojovka na Letné vedla díky brance Martina Juhara, o vyrovnání se postaral Ondřej Zahustel. Domácí poté hráli více než dvacet minut přesilovku po vyloučení Lukáše Kryštůfka, ale otočit skóre už nedokázali.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osmnáctiletý Václav Drchal si při zápase s Táborskem plácá s šestatřicetiletým Davidem Lafatou. Sparta porazila Táborsko 7:2.

Fotbalisté Sparty (ilustrační fotografie) | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Trenér Sparty Andrea Stramaccioni udělal oproti minulému utkání tři změny v sestavě. V záloze nastoupil Mavuba, na stoperu dostal šanci Costa a vykartovaného Frýdka na levém kraji obrany nahradil Michal Kadlec, který se na jaře objevil v základu poprvé.

Úvod utkání patřil Brnu. Juhar nejprve z přímého kopu po zemi těsně minul a poté Acosta prošel středem domácí obrany, ale zakončil slabě a navíc přímo do brankáře. Sparta postupně převzala aktivitu, ale střely Václava Kadlece i Kangy branku minuly a v největší šanci prvního poločasu selhal osmnáctiletý Drchal, jenž Kangův centr poslal zblízka nad.

Trápení Sparty vyvrcholilo v 50. minutě, kdy se Zbrojovka ujala vedení. Michal Kadlec ztratil míč a rychlou akci Brna zakončil ranou z rohu velkého vápna bývalý hráč letenského celku Juhar, jehož střelu do horního rohu branky tečoval obránce Zahustel.

Bouřlivý pískot po inkasovaném gólu vyburcoval Spartu k aktivitě. Na hřiště v krátkém sledu přišli Lafata a Vatajelu, který nahradil chybujícího Michala Kadlece a v 61. minutě zařídil vyrovnání, když se po jeho centru trefil Zahustel. Vzápětí navíc hostujícímu gólmanovi Melichárkovi nadělala velké problémy Ben Chaimova střela.

V 69. minutě přiživil šance Sparty na obrat hostující Kryštůfek, když dostal za úmyslnou ruku červenou kartu. Přesilovku mohl využít v 74. minutě Ben Chaim, kterého našel za obranou Vatajelu, ale domácí záložník zblízka proti Melichárkovi neuspěl.

Deset minut před koncem se nevedlo ani Lafatovi, který hlavičkoval pouze do břevna, zatímco chvíli nato v těžké pozici mířil Václav Kadlec těsně mimo. Šanci strhnout vedení na svou stranu mělo v závěru nečekaně i Brno, ale Sedlák po sólu trefil jen Nitu.

Sparta po remíze zaznamenala teprve třetí domácí ztrátu v sezoně a na čtvrtý Liberec ztrácí bod. Naopak Brno bodovalo na Letné poprvé od roku 2008 a po osmi porážkách za sebou. Od pásma sestupu Zbrojovku dělí tři body.