Pět gólů, jedna chycená penalta. Kdyby ji Olomouc proměnila, zápas mohl dopadnout opačně, řekl Vrba

Jeden z nejúspěšnějších českých trenérů Pavel Vrba se vrátil do fotbalové ligy vítězně. Jeho Sparta vyhrála v Olomouci 3:2 po nevídaném souboji. Pražané začali střílet góly až v druhé půli, kdy prohrávali 0:2.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jeden z nejúspěšnějších českých trenérů Pavel Vrba se vrátil do fotbalové ligy vítězně. Jeho Sparta vyhrála v Olomouci 3:2 po nevídaném souboji | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: ČTK

„Bylo mi samozřejmě nedobře, na srdci a na duši, ale zase na druhou stranu, když se nám to potom podařilo otočit, tak mi bylo hej,“ říkal Pavel Vrba po utkání v Olomouci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Infarktový návrat na ligové trávníky zažil bývalý trenér Plzně a české reprezentace Pavel Vrba. Více si poslechněte v reportáži Tomáše Minarčíka

Sparta vstřelila dva góly z penalt, tu druhou proměnil David Moberg Karlsson v nastaveném čase.

„Takový by měl fotbal být, takže jsem rád, že se to štěstí nakonec trochu přiklonilo k nám, protože za stavu 2:0 Olomouc neproměnila penaltu. Kdyby ji proměnila, tak zápas mohl skončit i opačně. Ale myslím si, že obě mužstva chtěla hrát fotbal, chtěla být ofenzivní, vytvářela si šance. Pět gólů, jedna chycená penalta. Myslím si, že ten zápas měl svou kvalitu,“ dodal Vrba.

Olomouc - Sparta 2:3. Vrba má za sebou úspěšnou premiéru, Spartě pomohly i dvě penalty

Číst článek

Připravit Spartu, která předváděla rychlý, kombinační fotbal s nasazením, přitom neměl Pavel Vrba mnoho času.

„Měli jsme tři tréninky. Samozřejmě, že trenér se spíš s mužstvem dostává do varu při zápasech a žádný zápas jsme spolu neměli. Samozřejmě, že druhý poločas byl z naší strany v ofenzivě mnohem lepší, ale na druhou stranu nemůžu upřít hráčům snahu, nemůžu jim upřít, že by nechtěli,“ popsal Vrba.

Nový trenér Sparty ocenil také její široký kádr s množstvím kvalitních fotbalistů. „Mně nejvíc ukázalo, že mužstvo je čisté a s obrovskou morálkou, což si myslím, že je strašně důležité. A je vidět, že hráči i za stavu 2:0 zvedli prapor a ukázali, že chtějí za svůj klub bojovat,“ věří Pavel Vrba.

Tomáš Minarčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme