Sparta zvládla ligový šlágr s Plzní a posunula se na druhé místo. Obrat završil z penalty Hancko

Fotbalisté Sparty v dohrávce 23. kola první ligy zvítězili po obratu nad Plzní 3:1. Hosté, na jejichž lavičce si odbyl obnovenou premiéru Michal Bílek, se ujali vedení v 11. minutě zásluhou stopera Jakuba Brabce. Domácí však ve druhém poločase odpověděli třemi trefami. V 61. minutě vyrovnal Adam Hložek a čtyři minuty před koncem otočil stav Dávid Hancko z penalty. Pojistku přidal v nastavení střídající Adam Karabec.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Sparty se radují z gólu, uprostřed jeho autor Adam Hložek

Hráči Sparty se radují z gólu, uprostřed jeho autor Adam Hložek | Foto: Roman Vondrouš | Zdroj: ČTK

Pražané, které poprvé proti Plzni vedl její někdejší kouč Pavel Vrba, neprohráli šest kol po sobě a posunuli se na druhé místo o skóre před Jablonec. V nejvyšší soutěži zdolali Viktorii po pěti porážkách za sebou. Plzeň čeká na výhru tři kola.

Utkání Sparta Praha - Viktoria Plzeň jsme sledovali ONLINE.

Zápas se v původním březnovém termínu nehrál kvůli koronaviru v týmu Plzně. Na straně Sparty chyběl podruhé za sebou v zápasové nominaci záložník Plavšič, který v klubu po vypršení smlouvy nebude pokračovat.

Staronový trenér Viktorie Bílek, který v minulosti ve Spartě působil jako hráč i kouč, vsadil na rozestavení 3-5-2. Poprvé od ledna a po dlouhodobém zranění nastoupil v základní sestavě na pozici stopera Hejda, na hrotu útoku pak Ondrášek s Mihálikem. Kromě dlouhodobě zraněného Buchy chyběli Viktorii také Limberský, Kopic nebo s 12 góly nejlepší ligový kanonýr týmu Beauguel.

Úvodní šanci měla v deváté minutě Sparta. Hanousek, který na kraji obrany nahradil zraněného Polidara, však vystřelil zpoza vápna vedle. Naopak Plzeň se o dvě minuty později z první příležitosti prosadila. Po rohu se míč dostal k Brabcovi, který napoprvé nastřelil Ondráška, na druhý pokus ale kapitán hostů a sparťanský odchovanec už tentokrát hradbu hráčů včetně brankáře Nity prostřelil.

Letenské inkasovaný gól paradoxně nakopl a okamžitě se hnali za vyrovnáním, jejich snaha však navzdory výraznému držení míče a několika šancím vyšla v prvním poločase naprázdno. Na Wiesnerův centr si naskočil Hložek, jenže gólman Staněk jeho hlavičku vytáhl. Mimo tři tyče zamířili ve vápně Sáček a Juliš.

Obrat po pauze

Rovněž po změně stran začali domácí náporem a odměnou jim byl v 61. minutě gól na 1:1. Wiesner přihrál Hložkovi, který si ve vzduchu zády otočený brance při otočce zpracoval míč a překonal Staňka. Osmnáctiletý ofenzivní univerzál se zapsal mezi střelce ve čtvrtém kole po sobě.

Srbský záložník Plavšić po sezoně ve Spartě skončí, s klubem se nedohodl na prodloužení smlouvy

S Karabcovou přízemní střelou si plzeňský gólman poradil. Další střídající sparťan Souček se zase snažil z úhlu využít Staňkova podklouznutí, ale neuspěl.

V 83. minutě Havel ve vápně fauloval Karabce, rozhodčí Pechanec se po přerušení hry šel podívat na opakované záběry, na jejichž základě nařídil pokutový kop. Ten s přehledem proměnil slovenský stoper Hancko.

Západočeši se nevzdali a málem vyrovnali, Hejdovu střelu z šestnáctky ale Nita vyrazil na roh. Uklidnění přinesl Spartě v utkaní hraném ve skvělé atmosféře Karabec, jemuž do samostatného úniku předložil míč Wiesner.

23. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Viktoria Plzeň 3:1 (0:1)

Branky: 61. Hložek, 86. Hancko z pen., 90.+3 Karabec - 11. Brabec. Rozhodčí: Pechanec - Kříž, Hock - Franěk (video). ŽK: Mihálik, Brabec, Káčer (všichni Plzeň). Diváci: omezený počet.

Sparta: Nita - Wiesner, Čelůstka, Hancko, Hanousek (76. Souček) - Karlsson (60. Karabec), Pavelka, Sáček, Dočkal, Hložek - Juliš (90.+1 Minčev). Trenér: Vrba.

Plzeň: Staněk - Kaša, Hejda, Brabec - Havel, Káčer (71. Hořava), Čermák (72. Šulc), Kalvach, Falta - Mihálik (84. Kayamba), Ondrášek. Trenér: Bílek.