Sparta porazila Teplice 3:0, výhry slaví i Jihlava a Karviná

V neděli byly na programu v rámci 8. kola HET ligy tři zápasy. Fotbalisté Sparty doma porazili Teplice 3:0 a částečně napravili minulou porážku 0:2 v derby na Slavii. Brno prohrálo v Karviné 1:2 a propadlo se na poslední příčku. Nováček z Ostravy si stejný výsledek odvezl z Jihlavy a je předposlední.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alois Hyčka aDavid Hovorka v zápase Sparta - Teplice

Alois Hyčka aDavid Hovorka v zápase Sparta - Teplice | Foto: Ondřej Deml, ČFbU | Zdroj: ČTK

Ve sparťanské sestavě chyběl veterán Rosický, který do derby nastoupil s lehčími zdravotními problémy a v týdnu neabsolvoval všechny tréninky. Oproti duelu se Slavií se vrátil do základní jedenáctky kapitán Lafata, Teplice zase nečekaně vyrukovaly na stoperu s Ljevakovičem, jinak defenzivním záložníkem.

Zápas bojkotoval sparťanský "kotel", který nápisem "Arrivederci Stramaccioni" vyzýval italského kouče domácích k odchodu.

Sparťané se třetí domácí výhře ze čtyř ligových zápasů sezony přiblížili už v prvním poločase. V 16. minutě otevřel skóre Václav Kadlec, těsně před pauzou zvýšil kapitán David Lafata. Útočník Kadlec v 57. minutě ještě přidal třetí gól Pražanů. Teplice ztratily body v pátém z posledních šesti kol a jsou desáté.

Letenští ze čtvrtého místa neúplné tabulky ztrácejí deset bodů na vedoucí Plzeň a dva body na vršovického obhájce titulu.

25.9. FC Slovan Liberec - 1.FC Slovácko 1:1

Zbrojovku sice poslal do vedení už v osmé minutě Michal Škoda, ale za necelou čtvrthodinku vyrovnal Venezuelan Eric Ramírez a po změně stran dokonal obrat Lukáš Budínský z pokutového kopu. Brno navíc dohrávalo závěrečnou půlhodinu v oslabení po vyloučení brankáře Dušana Melichárka. Karviná v nejvyšší soutěži utnula sérii porážek, která trvala čtyři kola, a je jedenáctá.

Slavia má rekord, přesto si pohoršila. Plzeň vede tabulku už o sedm bodů, Olomouc je druhá

Ostrava se sice v Jihlavě prosadila jako první v 21. minutě po penaltě Brazilce Carlose de Azeveda, ještě před pauzou však odpověděl Lotyš Davis Ikaunieks. Zápas směřoval k remíze, ale ve třetí minutě nastavení rozhodl Jakub Fulnek. Baník nevyhrál v sedmém ligovém utkání za sebou a je v sestupovém pásmu, Jihlava poskočila na třináctou pozici.