Sparta porazila Zlín 2:1 a posunula se na čtvrté místo. Ševce čeká v lize ještě boj o přežití

Fotbalisté Sparty v úvodním zápase 27. kola fotbalové HET ligy porazili Zlín 2:1. Za domácí se trefili Nicolae Stanciu a David Lafata, za hosty snižoval Ubong Ekpai. Sparta je v neúplné tabulce čtvrtá s náskokem dvou bodů před pátým Jabloncem. Zlínské čeká ještě v příštích kolech boj o udržení.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušky oblíbený útočník David Lafata se přesunul mezi náhradníky.

Fanoušky oblíbený útočník David Lafata se přesunul mezi náhradníky. | Zdroj: ČTK

Sparta rozehrála duel velmi útočně, na trávníku zcela ovládla prvních 25 minut, do nichž Nicolae Stanciu také vložil první branku zápasu, protože se už ale další šance Letenských neujaly, skončil první poločas 1:0.

Oslavy Plzně v Edenu? 'Nic příjemného,' tuší Tecl. Slavia zabrání jistotě pro Viktorii jen výhrou

Ve druhé půli Sparta soupeře dále tlačila, což potvrdil v 59. minutě svým teprve pátým gólem v sezoně po přesném pasu od Costy David Lafata, který se letos do hry dostává spíše sporadicky.

Sparta měla 77 minut utkání pod svoji kontrolou, závěr však Zlín zdramatizoval díky sedmé ligové brance Ubonga Ekpaie. V závěrečných minutách ale hosté zahrozili jen při skákavé dalekonosné střele Hronka, což bylo při snaze o vyrovnání málo.

Sparťané si tak připisují tři body a v neúplné tabulce se dostávají před Jablonec, který však má k dobru sobotní zápas proti poslednímu Brnu. Co však fanoušky letenského týmu nebude těšit, jsou dvě zranění z první půle, kdy musel odstoupit nejprve mladík Václav Drchal a po změně stran se už v zápase nepředstavil ani Martin Frýdek.

Zlín zůstává na devátém místě díky o dvě branky lepšímu skóre oproti pražské Dukle, na pásmo sestupu stále disponuje čtyřbodovým náskokem a příští kolo jej čeká těžké utkání s Olomoucí, Sparta cestuje do Jihlavy.

27. kolo první fotbalové ligy:

Sparta Praha - Fastav Zlín 2:1 (1:0)
Branky: 20. Stanciu, 59. Lafata - 78. Ekpai. Rozhodčí: Nenadál - Hájek, Dobrovolný. ŽK: Stanciu, Plavšič - Traoré, Bačo. Diváci: 9437.
Sparta: Nita - Zahustel, Kaya, Štetina, Frýdek (46. Costa) - Stanciu, Kulhánek, Kanga, Plavšič (90. Vatajelu) - Drchal (32. Lafata), Šural. Trenér: Hapal.
Zlín: Dostál - Bačo, Bijimine, Gajič, Bartošák - Ekpai, Jiráček (84. Železník), Mehanovič (68. Džafič), Traoré, Matejov (68. Hronek) - Beauguel. Trenér: Petržela.