Sparta je na jaře nadále stoprocentní. O výhře 2:1 nad Sigmou rozhodl dvěma penaltami Kanga

Fotbalisté pražské Sparty jsou i po šesti jarních kolech v nejvyšší lize stoprocentní. V zápase proti Sigmě Olomouc sice od konce prvního poločasu po gólu Falty prohrávali, ale během vydařené pětiminutovky mezi 72 a 77. minutou díky dvěma proměněným penaltám Guélora Kangy vyhrála 2:1.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Guélor Kanga (uprostřed) vstřelil z penalt oba góly Sparty

Guélor Kanga (uprostřed) vstřelil z penalt oba góly Sparty | Zdroj: ČTK

V sestavě domácích poprvé od návratu z Číny chyběl kvůli zranění záložník Bořek Dočkal. Místo reprezentačního kapitána dostal šanci Švéd David Moberg Karlsson, jinak trenér Zdeněk Ščasný postavil stejnou jedenáctkou, která v minulém kole na Letné rozstřílela 4:0 obhájce titulu Plzeň.

Sparta sice byla v prvním poločase aktivnější, ale bez klíčového tvůrce hry Dočkala se do vyložených šancí dostat nedokázala. V 19. minutě skončila Frýdkova tvrdá rána nad brankou, zatímco s Tettehovým pokusem z hranice vápna si pohotovým zákrokem poradil hostující gólman Buchta.

Baník se na jaře dál trápí, s Mladou Boleslaví remizoval 1:1. Liberec porazil Zlín

Olomouc naopak udeřila prakticky z první nebezpečnější akce. Ve 45. minutě převzal míč před vápnem Sparty Falta, zbavil se obránce a levačkou zamířil přesně k tyči. Sigma, která mezitím byla i ve druhé lize, tak na Letné zaznamenala první gól po pěti letech.

Po přestávce Sparta výrazně přidala, ale dlouho se trápila v koncovce. V 60. minutě našel Kanga ve vápně zcela volného Karlssona, který ale v dobré pozici trestuhodně minul. Podobně dopadl i Hašek, jehož první střelu zblokovala obrana a dorážka skončila mimo.

Spartu nakonec zachránily dva góly z penalt, které rozhodčí nařídil během pouhých pěti minut a obě proměnil Kanga. Nejprve sudí po poradě s asistentem u videa odpískal v 72. minutě pokutový kop za ruku stopera Beneše a chvíli na to potrestal faul Jemelkův faul na Tetteha. Šance Sigmy poté utnul Nešpor, který byl v 82. minutě po druhé žluté kartě vyloučen.

Sparta tak využila páteční porážky Plzně 1:2 v Teplicích a opět stáhla náskok Viktorie. Od vedoucí Slavie, která hraje v neděli v Příbrami, letenský celek dělí 11 bodů. Olomouc naopak prohrála po čtyřech výhrách za sebou a je desátá.

Sparta Praha - Sigma Olomouc 2:1 (0:1)

Branky: 72. a 77. obě z pen. Kanga - 45. Falta. Rozhodčí: Ardeleanu - Moláček, Fišer - Orel (video). ŽK: Frýdek, Costa, Štetina, Kanga - Houska, Sladký, Beneš, Nešpor. ČK: 80. Nešpor. Diváci: 11.307.
Sparta: Nita - Chipciu, Štetina, Costa, Hanousek - Hložek, Frýdek, Kanga, Sáček (59. Hašek), Karlsson (82. Zahustel) - Tetteh (88. Pulkrab). Trenér: Ščasný.
Olomouc: Buchta - Sladký (85. Yunis), Beneš, Jemelka, Vepřek - Zahradníček, Houska, Kalvach, Plšek (85. Dvořák), Falta (Lalkovič) - Nešpor. Trenér: Jílek.

FORTUNA:LIGA (PLATNÉ K 16. 3. 2019)