Sparta - Slavia 3:3. Hosté v dramatickém derby smazali třígólovou ztrátu, v akci byl i videorozhodčí

Fotbalisté Sparty vedli ve 289. pražském derby po poločase už 3:0, hosté ale zabrali a díky penaltě v nastaveném čase uhráli remízu 3:3. Výraznou stopu zanechalo v utkání video, na jehož základě sudí Královec odvolal po jednom gólu na každé straně, zrušil penaltu pro Spartu a odpískal v závěru pokutový kop pro hosty.

Praha (Aktualizováno: 20:06 17. 3. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Hušbauer v souboji s Costou.

Derby Sparta - Slavia | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

Sparta byla od samého začátku aktivnější a zatápěli slávistické obraně. Už ve 12. minutě poslal domácí Stanciu před bránu prudký střílený centr, který si nohou srazil do vlastní brány slávistický brankář Kolář. Vstřelená branka Spartu ještě víc nabudila a v 18. minutě ve velké šanci přestřelil Lafata.

Zápas jsme sledovali online:

Po dvaceti minutách hry se pískala penalta pro Spartu po ruce Jugase. Jenže tehdy poprvé do zápasu zasáhlo video. Královec totiž po poradě s videorozhodčím penaltu odvolal a domácí kopali jen volný přímý kop. K němu se postavil Stanciu, jehož střelu zblokovala hostující obrana. Rumunský záložník se ale do míče opřel znovu a poslal ho za Kolářova záda. Jenže i tentokrát Slavii video pomohlo, protože rozhodčí gól nakonec odvolal kvůli ofsajdu.

Dlouho ale sparťané smutnit nemuseli, v 31. minutě si totiž slávisté dali druhý vlastní gól. Aktivní Stanciu zahrával rohový kup a Souček hlavou překonal svého brankáře. O chvilku později pro změnu video pomohlo domácím. Slávista Bořil po rohovém kopu napálil míč do brány, ale jeho gól nakonec neplatil kvůli ofsajdu. Poslední slovo prvního poločasu tak měli Stanciu, který prudkou střelou z pravé strany vápna zvýšil na 3:0.

Jihlavskou vítěznou sérii rázně ukončil Jablonec, Baník doma prohrál s Duklou

Do druhé půle vstoupila Slavia o něco lépe, snažila se se zápasem něco udělat, ale do vyložených šancí se nedostávala. Až v 63. minutě těsně minul sparťanskou bránu Stoch. O sedm minut později už se Stoch radoval, když z úhlu z dorážky napálil míč pod břevno a dal hostům naději. V 83. minutě snížili na rozdíl jediné branky Simon Deli, když procpal míč do brány po rohovém kopu.

O pár momentů později mohl dokonce srovnat Tecl, ale Niță ho vychytal. Nakonec se ale slávisté dočkali. V nastaveném čase Královec po poradě s videem odpískal pokutový kop po zákroku na Tecla a Milan Škoda stanovil konečný výsledek dramatického zápasu na 3:3.

AC Sparta Praha - SK Slavia Praha 3:3
Branky: 12. a 43. Stanciu, 31. vlastní Souček - 70. Stoch, 83. Deli, 90.+5 Škoda z pen. Rozhodčí: Královec - Nádvorník, Hájek - Zelinka (video). ŽK: Lafata, V. Kadlec, Plavšič, Šural, Štetina - Danny, Hromada, Deli, Bořil. Diváci: 17.034.