Fanoušky s máslem na hlavě nečekáme, říká mluvčí Slavie. Na derby budou dohlížet stovky policistů

Fotbalisté Sparty a Slavie zítra nastoupí k 290. derby klubů, které mají v této sezoně problémy se svými příznivci. Sparta řešila jejich vniknutí na hřiště v srpnovém předkole Evropské ligy proti Subotici, Slavii naopak zaměstnává čerstvá kauza z dánské Kodaně.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Slavie chystají na derby pochod | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Podle informací ze Slavie stále zůstává po výtržnostech v Dánsku několik fanoušků ve vazbě.

„Věc je předmětem vyšetřování dánské policie, která komunikuje s českou a sdílí informace. Doteď probíhá analýza kamerového systému a věc ještě není ve fázi, kdy bychom mohli my jako Slavia ukázat na problémové fanoušky a říct ‚Ty na derby nepůjdeš‘,“ říká Radiožurnálu mluvčí Slavie Michal Býček.

Slávisté kvůli výtržnostem v Kodani nesmí do Bordeaux

Číst článek

Z fanoušků, za které musí platit pokuty a má zakázaný výjezd na příští duel Evropské ligy do Bordeaux, klub zrovna nadšený není. Ale mluvčího těší vlna kritiky, která se na výtržníky snesla od ostatních příznivců sešívaných.

„Už na našem ligovém utkání s Duklou, které následovalo po zápase v Kodani, jsme zaznamenali viditelnou absenci některých jedinců v kotli. Domníváme se, že ti, kteří mají máslo na hlavě, to vědí a při vědomí nového kamerového systému, který Sparta prezentovala, jejich účast na derby neočekáváme,“ říká Býček.

Slavia zatím podle mluvčího nástroj, kterým by mohla problémovým fanouškům vstup na zápas zakázat.

Derby bylo, je a bude nejprestiznejsim sportovnim duelem. Pral bych si od rozhodcich, aby nenechali zadnou pochybnost nad cistotou sportovniho slagru. Od hracu, aby se vyhnuli simulacim nebo prehnane agresivite. Pojdme oslavit 100 let zeme spickovym fotbalem. A vyhraje ten lepsi!

14:45 – 03. 11. 2018

15 503

Sparta slavistický sektor na Letné neřeší, stará se o zbytek stadionu a to, aby se po třech venkovních porážkách v řadě neopakovala letní frustrace z Evropské ligy, po které vběhlo několik fanoušků na hřiště.

„Naše komunikace směrem k fanouškům, neprobíhá v časových úsecích, je to kontinuální proces,“ připomíná mluvčí Sparty Ondřej Kasík, že Sparta nebude mít se svými fanoušky žádné speciální sezení, ale bude spíš doufat, že si předchozí domluvy budou pamatovat.

Sparta bude chtít proti Slavii využít domácí formy. ‚Zápas je obrovská šance,‘ říká Rosický

Číst článek

Kdyby ne, budou hlavně před stadionem připraveny stovky policistů. „Policisté budou už v průběhu dne monitorovat pohyb fanoušků obou celků na území metropole a zajišťovat jejich doprovod ke stadionu,“ říká mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Připomíná, že fanoušci Slavie plánují pochod na Letnou. „Bude okolo 14. hodiny přes Náměstí Republiky, Revoluční, Štefánikův most, Letenský tunel a Korunovační až na stadion,“ vypočítává policista trasu přesunu.

290. derby pražských S odehraje v neděli od pěti na stadionu Sparty na Letné. Radiožurnál ho nabídne v přímém přenosu, server iROZHLAS.cz nabídne textový online.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme