Sparta v předehrávce zdolala Slovácko. Rozhodl střelec Lafata

Ztrátu ze severu Čech Sparta napravila. V předehrávce čtvrtého kola porazila na Letné Slovácko 1:0 gólem Davida Lafaty. Ten tak zakončil čtvrtou stovku startů v nejvyšší domácí soutěži vítězným zásahem.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitán Slovácka Veliče Šumulikosi v souboji o balon s Davidem Lafatou.

Kapitán Slovácka Veliče Šumulikosi v souboji o balon s Davidem Lafatou. | Foto: Michal Kamaryt | Zdroj: ČTK

V sestavě Sparty se objevil po zranění obránce Costa, ale v úvodních minutách byla daleko více pod tlakem defenziva hostů. Pražané se totiž rychle vrhli do útočení a už v sedmé minutě měl na hlavě David Lafata úvodní zásah.

Po centru Ben Chaima z pravé strany ale nechal vyniknout brankáře Slovácka Milana Heču. Slovácko v prvních patnácti minutách mělo s bráněním plné nohy práce. Střelu Šurala zastavilo s přispěním bránícího Hofmanna břevno a o dvě minuty později musel Heča vytáhnout další zákrok proti střele Ben Chaima.

Po přežití čtvrthodiny se dopředu vydali také hosté. Havlík po půl hodině vymyslel pro spoluhráče dvě akce. Nejprve na jeho centr nedosáhl Zajíc, chvíli na to záložník hostů rychle rozehrál a po ráně Navrátila si na míč musel sáhnout také domácí brankář Koubek.

Sparta byla ale v první půli lepším týmem. Hrozila i ve druhé půli a to překvapivě hlavně ze vzduchu. Slovácko se úspěšně bránilo až do šedesáté minuty. V té Ben Chaim vystřihl ideální centr mezi obránce, na který si naskočil střelec David Lafata, jenž hlavou umístil míč za záda brankáře.

Ve svém 400. startu v české lize si Lafata mohl radost ještě jednou zopakovat. V hraniční situaci ale čárový rozhodčí posoudil jeho postavení jako ofsajdové a bylo po oslavě. Italský trenér Andrea Stramaccioni za aplausu publika Lafatu vystřídal v 82. minutě.

Zatímco fanoušci snad ještě tleskali vystřídavšímu útočníkovi, mohla Letná hrobově utichnout. Po střídání domácích totiž následoval rohový kop hostů, po kterém Hofmann orazítkoval levou tyč. Při další akci navíc střídající Kubala jen těsně přestřelil.

Po ztrátě z Liberce se tak Spartě podařilo naplno bodovat, v domácím prostředí navíc vyhrála prvně v sezoně. Slovácko venku ještě v ročníku nedalo gól, přesto v tabulce drží pátou příčku, ze které se ale po sobotním programu možná propadne.

(0:0)
Branka: 60. Lafata. Rozhodčí: Královec – Nádvorník, Hájek. ŽK: Hofmann, Daníček (oba Slovácko).

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít