Fotbalové sponzory znepokojuje zatýkání kvůli dotacím, smlouvy s asociací zatím rušit nebudou

Problémy se zneužíváním dotací na český fotbal by mohly mít dopad i na jeho sponzoři. Ti se ale k rozvázání smluv s Fotbalovou asociací České republiky zatím nechystají. Detaily kauzy ale nadále budou pečlivě sledovat.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Pelta | Foto: Filip Jandourek

Soud poslal v pátek dopoledne do vazby předsedu Fotbalové asociace ČR (FAČR) Miroslava Peltu a bývalou náměstkyni ministryně školství Simonu Kratochvílovou. Oba spolu podle serveru Seznam.cz domlouvali přípravu dotačních programů. Rozdělování dotací následně podle policejních dokumentů ovlivňovali ve svůj prospěch nebo ve prospěch svých blízkých.

Kauza vyvolala rozruch i u sponzorů, kteří s fotbalovou asociací spolupracují. Situaci budou nadále monitorovat, ale k rozvázání kontraktů se zatím nechystají.

„Stávající smlouva je platná do roku 2020. Soustředíme se na podporu fanoušků a fandění v rámci aktivity Fotbal v srdci. Stávající kauza nás ale pochopitelně znepokojuje," řekla Radiožurnálu mluvčí společnosti T-Mobile Martina Kemrová.

Kauza sportovních dotací. Soud poslal do vazby Peltu i náměstkyni Kratochvílovou

Číst článek

V podobném duchu se vyjádřila také společnost AAA Auto. Její spolupráce s FAČR byla domluvena v září roku 2016. „Klubům nejvyšší soutěže stabilně poskytujeme sto pět automobilů v hodnotě přibližně sedmdesáti miliónů korun. O změně smluv v současné chvíli neuvažujeme," řekl Martin Houska z tiskového oddělení společnosti.

Informace o nečestném rozdělování dotací nepřekvapily například předsedu představenstva Teplic Pavla Šedlbauera, který je dlouhodobým kritikem poměrů v českém fotbale. „Mám informace od různých klubů z nižších soutěží, že se dotace opravdu rozdělovaly podle toho, jak byl kdo loajální při valných hromadách a volbách," sdělil.

Jakub Marek, Michal Sobotka, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme