Srdce Schicka o přestup do Juventusu nepřipravilo, tvrdí agent Paska

Z přestupu útočníka Patrika Schicka ze Sampdorie do Juventusu podle hráčova agenta Pavla Pasky nesešlo kvůli srdeční vadě, ale kvůli změně podmínek. Turínskému celku totiž vypršela lhůta pro využití výstupní klauzule a janovský celek si proto poté řekl o větší odstupné.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbalista Patrik Schick v reprezentačním dresu | Foto: Jan Tauber

Schick měl do Juventusu odejít za 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun), což by z něj udělalo druhého nejdražšího českého fotbalistu v historii po Pavlu Nedvědovi.

Schick si i dál může vybírat. Na velký přestup má ještě čas, říká jeho bývalý trenér

Číst článek

Italský mistr výstupní klauzuli využít jen do 15. července, a když tak neučinil, změnily se podmínky přestupu. Paska to řekl serveru Aktuálně.cz.

Sampdoria začala za jednadvacetiletého útočníka požadovat mnohem větší částku a Juventus navíc přišel s několika novými variantami přestupu. Klub, v jehož vedení působí i bývalý reprezentační kapitán Nedvěd, mimo jiné navrhoval hostování s opcí, což však Janov odmítl.

Podle italských médií z přestupu sešlo kvůli vadě srdce, kterou u Schicka měla objevit lékařská prohlídka v Turíně. Paska, stejně jako už dřív šéf Sampdorie Massimo Ferraro, to však striktně odmítl.

„Ani omylem, ani v nejmenším," prohlásil. "V těch testech, o kterých se bavíme, se odrazila skutečnost, že byl po té dlouhé sezoně opravdu přetížený," dodal.

Zájem o Schicka podle médií okamžitě projevil Inter Milán, AS Řím, Everton nebo Paris St. Germain a vyloučen není ani přestup do Juventusu. K němu by však podle Pasky mohlo dojít za rok, pokud by český reprezentant zůstal v Sampdorii.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme