Srdeční zástava přímo na hřišti. Mladý záložník Ajaxu Amsterodam je po kolapsu v umělém spánku

Dvacetiletý hráč Ajaxu Amsterodam Abdelhak Nouri zkolaboval na hřišti při přípravném duelu proti Werderu Brémy. Podle klubu postihla fotbalistu srdeční zástava. Jeho stav je stabilizovaný a byl uveden do umělého spánku.

Hippach / Rakousko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči Ajaxu Amsterodam (ilustrační fotografie)

Hráči Ajaxu Amsterodam (ilustrační fotografie) | Zdroj: Reuters

Záchranáři přepravili hráče vrtulníkem do nedaleké nemocnice, zápas byl předčasně ukončen.

Mladý fotbalista, který v minulé sezoně debutoval v prvním týmu Ajaxu a odehrál za něj devět ligových zápasů, se bezvládně sesunul na trávník v 70. minutě.

Poté, co mu lékař poskytl první pomoc a záchranáři naložili Nouriho do vrtulníku, už hra nepokračovala.

Werder v té době vedl 2:1. První poločas odchytal za Brémy Jiří Pavlenka, čerstvá posila z pražské Slavie, a v 21. minutě inkasoval po střele Matea Cassierry. Po přestávce, kdy se dostal do hry obránce Theo Gebre Selassie, německý celek skóre otočil.