FAČR bude dál pokračovat v opravách strahovského areálu, na řadě je stavba tribuny stadionu Přátelství

Před pěti lety získala Fotbalová asociace pozemky a budovy v areálu Strahov a začala s jejich modernizací. Přestěhovala se do nového sídla a v plánu má i další výstavbu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Opravený stadion Přátelství | Foto: FAČR

„Abychom mohly začít nějaké aktivity na rozvoj Strahova, tak musíme dosáhnout toho, že pozemky, které asociace získala, zbavíme určitých právních omezení, tak aby s nimi mohla nakládat,“ říká Martin Malík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Fotbalová asociace už pět let modernizuje strahovský areál. Postavila si nové sídlo, zrenovovala stadion Přátelství. Tím její plány ale nekončí, jak říká sám předseda asociace Martin Malík

Předseda Fotbalové asociace mluví hlavně o závazcích 109 milionů korun k České unii sportu a 67 milionů korun k Magistrátu hlavního města Prahy. Pomoct vyřešit je by mohly třeba i peníze od Mezinárodní fotbalové federace nebo od Evropské fotbalové asociace.

V roce 2015 fotbalová asociace na Strahově otevřela nové sídlo a následně zrenovovala také stadion Přátelství. Ten by do budoucna měl sloužit mládežnickým reprezentacím.

„Je potřeba, aby na místě původního sídla vznikla tribuna, která je součástí plánů na rekonstrukci a revitalizaci tohoto území. Tribuna pak přinese ve své spodní části tréninkové zázemí jak pro fotbalisty, tak pro atlety,“ popisuje předseda asociace.

Spory o vlastnictví, špatná údržba, příliš velká kapacita. V Česku chátrá stále více stadionů

Číst článek

Podle Malíka by se na novou tribunu mohlo vejít až 1300 diváků. Z obou stran by pak na hlediště měly navazovat budovy. V jedné má být ubytování pro fotbalové reprezentace a pro atlety Vysokoškolského sportovního centra.

Ve druhé, administrativní, má sídlit marketingový partner Fotbalové asociace, společnost STES. V plánu je vše stihnout do roku 2022.

„V tuto chvíli je to poměrně realistický odhad, který nám poskytuje dostatek času jak na potřebné formality, tak na výběrové řízení na dodavatele a faktickou realizaci stavby jako takové,“ doufá Martin Malík.

Tomáš Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme