Superliga končí, oznámil jeden ze zakladatelů. Fotbalový projekt neustál kritiku a odstoupení týmů

Šéf Juventusu Andrea Agnelli, jeden ze zakladatelů superligy, agentuře Reuters řekl, že po odstoupení šesti anglických klubů plánovaná soutěž nevznikne. Vyhlášení elitní uzavřené soutěže v noci na pondělí vyvolalo obrovskou vlnu nevole prakticky v celém fotbalovém prostředí, na kterou reagovali po zhruba 48 hodinách všichni angličtí účastníci odstoupením.

Turín (Aktualizováno: 12:23 21. 4. 2021) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Andrea Agnelli

Andrea Agnelli | Zdroj: Reuters

Na dotaz agentury Reuters, zda může projekt po odchodu anglické šestice pokračovat, Agnelli uvedl:

„Abych byl upřímný, ne. Je evidentní, že k tomu nedojde,“ řekl šéf Juventusu, který měl v superlize zastupovat Itálii společně s AC Milán a Interem Milán. Zbylými známými účastníky měli být Real Madrid, Barcelona a Atlético Madrid.

Andrea Agnelli admits European Super League cannot go ahead after English clubs pull out theguardian.com/football/2021/…

11:04 – 21. 04. 2021

7 38

Agnelli uvedl, že pokusu založit nezávislou soutěž nelituje, protože evropský fotbal podle něj potřebuje změnu.

„Stále jsem přesvědčen o kráse tohoto projektu,“ řekl šéf Juventusu. „Ale nemyslím si, že je tento projekt ještě na stole a že běží,“ dodal muž, jenž byl společně s prezidentem Realu Madrid Florentinem Pérezem jedním z iniciátorů vzniku superligy.

Zájem byl, trvá na svém

Před odchodem anglických klubů Agnelliho údajně kontaktovalo několik týmů, jež se chtěly do projektu zapojit. „Nebudu vám říkat, kolik klubů mě v posledních 24 hodinách oslovilo a ptalo se, zda se mohou zapojit. Možná lhaly, ale ptaly se, co mohou udělat, aby se připojily,“ řekl Agnelli bez podrobností.

K odchodu anglické šestice Manchester City, Manchester United, Arsenal, Tottenham, Chelsea a Liverpool podle něj přispěl výrazně odmítavý postoj britské vlády a jejího ministerského předsedy Borise Johnsona.

„Byly tu až takové spekulace, že pokud by se těch šest týmů odtrhlo a ohrožovalo tak Premier League, politici by to vnímali jako útok na brexit a svůj politický program,“ řekl Agnelli.

Ostrá kritika od UEFA

Šéfa Juventusu kritizoval v pondělí prezident UEFA Aleksander Čeferin a označil ho za lháře, neboť plánované založení superligy do poslední chvíle popíral.

„Když mi poradíte nějaký jiný způsob, jak dát dohromady takový projekt... Pokud byste se měli ptát na souhlas ostatních, nemyslím, že byste mohli takový projekt uskutečnit. Myslím, že naše odvětví není obecně moc upřímné, důvěryhodné a spolehlivé,“ řekl Agnelli.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme