Vyloučení ze všech soutěží, zákaz reprezentování pro hráče. UEFA varovala kluby před založením superligy

Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy. Pohrozila jim soudy, vyloučením z evropských pohárů nebo zákazem startu jejich hráčů v reprezentačních soutěžích.

Nyon (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská fotbalová unie (UEFA) znovu varovala kluby před vytvořením uzavřené superligy (ilustrační foto) | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

UEFA má v pondělí oznámit změnu formátu Ligy mistrů a nedělním prohlášením, které podpořili představitelé španělské, anglické a italské ligy i tamních svazů, reagovala na sílící spekulace, že některé celky chtějí vytvořit vlastní elitní soutěž.

Fotbal možná čeká revoluce. Jedenáct evropských velkoklubů si chystá založit vlastní Superligu

Číst článek

„Doslechli jsme se, že některé anglické, španělské a italské kluby plánují založení uzavřené superligy,“ uvedla UEFA. „Pokud by se tak stalo, jsme my i FIFA připraveni se bránit všemi dostupnými prostředky,“ dodala.

„Společně se postavíme proti tomuto cynickému projektu, který je založen výhradně na zájmech několika klubů. Přitom v současnosti svět potřebuje především solidaritu. Fotbal je navíc založen na soutěžení, nic jiného nepřichází v úvahu,“ uvedla UEFA.

Zopakovala také, že za založení elitní uzavřené ligy budou kluby vyloučeny ze všech domácích i evropských a světových soutěží. Jejich hráči navíc přijdou o možnost nastupovat za reprezentaci.

„Děkujeme klubům v ostatních zemích, zejména ve Francii a Německu, že se k tomu (založení superligy) nepřidaly. Vyzýváme fanoušky, politiky, prostě všechny, co milují fotbal, aby nám pomohli proti tomu bojovat. Sobeckost menšiny musí skončit. Dost je dost,“ uvedla UEFA.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme