Takhle v Evropě nemůžeme hrát, říkal po postupu vyčerpaný Hubník

Z Kypru si fotbalisté plzeňské Viktorie odvezli bezbrankovou remízu, která jim zajistila postup do skupiny Evropské ligy. Předvedený výkon však rozhodně nebyl ideální, což pro Radiožurnál uznal i kapitán Viktorie Roman Hubník.

Larnaka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Plzeňská Viktoria postoupila po remíze na Kypru do skupiny Evropské ligy. | Foto: fcviktoria.cz

„Po fyzické stránce to byl pro mě asi jeden z nejhorších zápasů, co jsem kdy odehrál,“ zhodnotil Roman Hubník odvetné utkání s kyperským celkem AEK Larnaka. Plzeňský kapitán ze sebe jen těžko dostával slova, každý jeho pohyb a gesto v obličeji jasně naznačovaly, jak velké vyčerpání zažívá. Prakticky celý zápas pod tlakem soupeře a pro Středoevropana v extrémních podmínkách kyperské „prádelny". Nejlepší ilustrací Hubníkova stavu je jedna z jeho odpovědí.

„Po takovém výkonu si to ale určitě rozebereme, protože takhle v Evropě nemůžeme hrát. Nebyl to od nás dobrý výkon.“

Kapitán plzeňských fotbalistů sice dokázal objektivně zhodnotit výkon týmu, i pár slov ho ale stálo skoro poslední zbytky sil. A rozhodně nebyl sám.

„Možná kdybyste teďka přišel do šatny, tak byste viděl, že možná tři, čtyři hráči tam skoro nemohli ani dojít. Podmínky pro nás byly úplně jiné, než na co jsme zvyklí. Hráči se s tím vyrovnávali velice těžko. O to víc je chci pochválit, že i když byli na hranici všech sil, tak to nakonec ukopali,“ ocenil trenér Viktorie Pavel Vrba.

Plzeň tak má za sebou ve všech ohledech těžkou zkoušku. A i přes všechny problémy a překážky splnila cíl - postoupila do Evropské ligy.

Mirko Vasić, jap Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme