Americká fotbalistka Sydney Leroux vzbudila rozruch fotkami z tréninku v šestém měsíci těhotenství

Fotbalová mistryně světa a olympijská vítězka s reprezentací USA Sydney Leroux se vrátila k předsezónní přípravě svého týmu Orlando Pride, přestože je aktuálně v šestém měsíci těhotenství. Se svým manželem a bývalým útočníkem anglického Norwiche Domem Dwyerem čekají svého druhého potomka v červnu.

Orlando Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americká fotbalistka Sydney Leroux v šestém měsíci těhotenství | Foto: Twitter Sydney Leroux

V americké Major League Soccer (MLS) se hraje liga systémem jaro-podzim, podobně jako například v Číně, zatímco v Evropě se hraje naopak. V prvních měsících kalendářního roku se tak jednotlivé týmy připravují na začátek sezony, která vypukne již tento víkend.

„Nemyslela jsem si, že budu začínat předsezonní přípravu po pěti a půl měsících těhotenství, ale jsem tu,“ napsala si osmadvacetiletá Sydney Leroux na svůj twitter, který sledují více než dva miliony uživatelů.

Na fotografie z tréninku někteří uživatelé sociální sítě reagovali negativně, fotbalistce napsali, že by neměla riskovat a raději být doma.

Na to zlatá medailistka z Olympijských her v Londýně 2012 a vítězka mistrovství světa z roku 2015 napsala: „Musím odpovědět některým ignorantům, kteří mě tu kritizovali. 99 % z nich byli muži. Dokud neporodíte, vynechte tyhle poznámky. Fotbal nehraju pro peníze, ale pro to, že mi přináší radost.“

Ostatní navíc uklidnila tím, že s týmem netrénuje naplno. „Dělám jen bezkontaktní věci. Cvičení s míčem, zpracování, kličky. Nechodím do situací, kde by mi mohl balon odskočit a dostala bych se do kontaktu,“ uvedla hráčka Orlanda Pride.

„Neběhám žádné intenzivní sprinty a poslouchám rady mého gynekologa (který ví více než lidé na twitteru, kteří mi říkají, co bych měla a co neměla dělat se SVÝM tělem),“ dodala fotbalistka, která loni kvůli blíže nespecifikovaným obtížím potratila.

Sydney Leroux s manželem již mají syna Cassiuse, ke kterému by v červnu měla přibýt i novorozená dcera. Fotbalistka má na kontě 75 startů pro americký národní tým, i když se narodila v Kanadě a svou rodnou zemi v mládežnických reprezentacích reprezentovala.

jgr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme